Spartak Moskva porazil Zenit Petrohrad

Futbal, lopta

MOSKVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Ruský futbalový klub Spartak Moskva zvíťazil v stredajšej dohrávke 16. kola nad Zenitom Petrohrad 1:0. V prvom polčase boli lepší hostia, ale v druhom dejstve prebrali iniciatívu „červeno-bieli“ a zaslúžene zvíťazili. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral Dmitrij Kombarov, ktorý dve minúty pred koncom riadneho hracieho času premenil pokutový kop. Do stretnutia zasiahol aj slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan obliekajúci si dres Zenitu. Dvadsaťpäťročný zadák však nedohral duel, keď ho v 17. min vyniesli na nosidlách. Rozsah jeho zranenia zatiaľ nie je známy. Spartak Moskva je spolu s FC Chelsea a Olympique Marseille súperom slovenského šampióna MŠK Žilina v F-skupine Ligy majstrov 2010/2011.

Zverenci Luciana Spallettiho prehrali prvýkrát v tejto ligovej sezóne (v Rusku sa hrá systémom jar – jeseň, pozn.). Zenit nevyužil možnosť vyrovnať rekord Lokomotivu Moskva spred piatich rokov v počte 27 ligových duelov bez prehry. Do zápasu v ruskej metropole, ktorý preložili pre veľkú koncentráciu smogu a toxických látok z augusta, nezasiahol zranený kapitán domáceho mužstva Sergej Paršivľuk. Ten sa zranil v sobotňajšom zápasu proti Novosibirsku a v tomto roku si už nezahrá.

Žilinčania prehrali v Moskve v 2. kole skupinovej fázy LM 2010/2011 v utorok 28. septembra 0:3, odveta na štadióne pod Dubňom je na programe v rámci záverečného 6. kola v stredu 8. decembra.

Súhrn výsledkov stredajších dohrávaných zápasov 16. kola najvyššej ruskej futbalovej súťaže:

Spartak Moskva – Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)

Gól: 88. D. Kombarov (z pok. kopu), 40 000 divákov

Zostava Spartaka: Dikaň – Makejev (79. Sabitov), Marek Suchý, Ivanov, Pareja – Šešukov, Ibson, Ananidze (46. Ari, 90. Zotov), McGeady – D. Kombarov, Welliton