Spartak Trnava žiada ďalšie opakovanie žrebu osemfinále Slovnaft Cupu

Spartak Trnava
Fanúšikovia Spartaka Trnava. Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran.

Zástupcovia futbalového klubu Spartak Trnava požadujú, aby sa žreb osemfinálovej fázy slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2019/2020 uskutočnil nanovo.

FK Senica v osudí dvakrát

Žrebovací proces sa v utorok konal opakovane po tom, ako sa počas pondelňajšieho aktu v osudí dvakrát ocitol tím FK Senica a ani v jednej zo šestnástich loptičiek nefiguroval klub z Dunajskej Stredy.

Loptičku s názvom miestneho FC DAC (napísanú perom, kým ostatné názvy boli vytlačené tlačiarňou, pozn.) zjavne, no bez upozornenia, pridali do osudia až tesne pred koncom žrebu, keď v sklenenej nádobe zostala len posledná loptička.

Jedna z loptičiek sa otvorila

Ani počas utorňajšieho žrebu však neprebehlo všetko v úplnom poriadku. V osudí s číslami pre jednotlivé kluby sa počas miešania otvorila jedna z loptičiek, museli ju teda opäť zavrieť a až potom pokračovali v žrebovaní. Podľa Trnavčanov došlo opäť k narušeniu regulárnosti žrebu a chcú, aby sa uskutočnil na tretí pokus.

„Počas žrebovania bola v miske s číslami jedna loptička otvorená, žrebujúci ju vytiahol a následne opäť vrátil do misky s ostatnými loptičkami. Opätovne sa teda žrebovanie neuskutočnilo v zmysle všetkých pravidiel, ktoré sa mali počas takéhoto závažného aktu dodržiavať. Považujeme ho za neregulárne a žiadame jeho opakovanie. Sme si vedomí toho, že zo žrebovania sa už týmto pádom stáva fraška, ale, bohužiaľ, spôsobili ju svojím ľahkovážnym konaním zodpovedné osoby, ktoré Slovnaft Cup riadia,“ uviedol prostredníctvom oficiálnej stránky Spartak Trnava, ktorý sa má na základe utorňajšieho opakovaného žrebu v osemfinále stretnúť s tímom FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom