Špecializovaný trestný súd by mal zastaviť trestné stíhanie voči Kvietikovi, navrhuje obhajoba

Sudca, súd
Policajná akcia Syseľ bola zameraná na podplácanie a nepriamu korupciu. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 9. septembra 14:09

Obhajoba obžalovaného finančníka Martina Kvietika navrhla Špecializovanému trestnému súdu (ŠTS), aby bez prejednania veci na hlavnom pojednávaní primárne zastavil trestné stíhanie. Ako pre agentúru SITA uviedol advokát obžalovaného Dušan Ivan, vo veci nie je dokázané žiadne korupčné konanie v zmysle Trestného zákona.

„Obžaloba ignoruje všetky námietky k zákonnosti prípravného konania, na ktoré obhajoba tohto obvineného poukazovala od samého začiatku prípravného konania. Podľa názoru obhajoby obžaloba nemá základné zákonné náležitosti a nie je spôsobilá, aby špecializovaný súd o nej vôbec konal na hlavnom pojednávaní,“ skonštatoval Ivan.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal 3. augusta rozsiahlu obžalobu v kauze Dobytkár. V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad exšéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. či podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicDušan IvanMartin Kvietik
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR