Spevák Elton John je rád, že je nažive

Legendárny hudobník Elton John
Americký federálny súd rozhodol o tom, že hudobník Elton John nie je plagiátor a neukradol text piesne Nikita. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Britský spevák Elton John priznal, že zápal apendixu, pre ktorý musel zrušiť sériu koncertov, ho mohol pripraviť o život.

„Mám šťastie, že som živý,“ povedal pre denník The Sun. Napriek silným bolestiam v oblasti brucha totiž 66-ročný hudobník stále pokračoval s vystúpeniami a ohrozoval tak svoje zdravie. Myslel si vraj, že trpí otravou jedlom. „Bol som časovaná bomba. Zrejme som mohol kedykoľvek zomrieť,“ vysvetlil.

„Som šťastný a vďačný, že som nažive. Mal som deväť koncertov a počas White Tie and Tiara Summer Ball (benefičný bál, ktorý každoročne organizuje, pozn. SITA) som bol v agónii,“ dodal. Piateho júla ho počas vystúpenia v nemeckom Halle bolesti vyhnali z pódia. Pre liečbu a plánovanú operáciu musel následne zrušiť svoje európske turné, vrátane vystúpenia v londýnskom Hyde Parku. Verí ale, že už v septembri sa bude môcť ku koncertovaniu vrátiť.

Obrazom: Spevák Elton John vystupoval aj v Bratislave

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete predal vyše 200 miliónov kópií nahrávok. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony.

V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Candle In The Wind, Your Song, Rocket Man, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright For Fighting, cover Lucy In The Sky With Diamonds, Don’t Go Breaking My Heart (feat. Kiki Dee), Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It The Blues, I´m Still Standing, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight, Are You Ready For Love alebo Nikita.

Johnovým partnerom je od roku 1993 o 15 rokov mladší David Furnish, zosobášili sa v roku 2005. Dvojica spolu vychováva dvoch synov, ktorých priviedla na svet náhradná matka.

Video: Elton John – Sacrifice

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton John