Spevák Gary Barlow zverejnil pieseň ku kráľovninmu jubileu

Alzbeta II.
Britská kráľovná Alžbeta II. počas vítania hostí štátnej večere v Redute. Bratislava, 23. október 2008. Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Líder britskej skupiny Take That Gary Barlow a skladateľ Andrew Lloyd Webber dnes v rádiu BBC 2 predstavili pieseň, ktorú vytvorili pri príležitosti osláv 60. výročia vládnutia kráľovnej Alžbety II.

Na skladbe sa podieľal i zbor Military Wives, ska gitarista Ernest Ranglin, reggae duo Sly Dunbar a Robbie Shakespeare, jamajská skupina The Jolly Boys, Zbor afrických detí a dokonca i princ Harry s tamburínou.

Podľa Barlowa je princ „skvelý chlapec“, no nemá žiaden hudobný talent. „Zrejme nemá ani tušenie, čoho je vlastne súčasťou,“ prezradil.

Pieseň oficiálne vyjde 28. mája a 4. júna s ňou hudobníci vystúpia v rámci koncertu na oslavu kráľovninho diamantového jubilea pred Buckinghamským palácom.

Podujatie organizuje Barlow a predstavia sa tiež hviezdy ako Paul McCartney, Elton John, Annie Lennox, Jessie J, Shirley Bassey, Alfie Boe, Jools Holland, JLS, Tom Jones, Madness, Cliff Richard či Ed Sheeran.

Gary Barlow je spevák, skladateľ, klavirista, producent, frontman popovej skupiny Take That a porotca v britskej verzii súťaže The X Factor.

Je jedným z najúspešnejších skladateľov vo Veľkej Británii, pričom šesťkrát získal prestížnu Ivor Novello Award udeľovanú Britskou akadémiou textárov, skladateľov a autorov.

https://youtube.com/watch?v=TmwpBBMk7wI

S kapelou Take That predal celosvetovo viac než 45 miliónov nahrávok. Na konte má dva sólové albumy, pričom debut Open Road (1997) v jeho rodnej krajine obsadil prvú priečku albumového rebríčka a stal sa platinovým.

Informácie zverejnila webstránka www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.Annie LennoxEd SheeranElton JohnGary BarlowJessie JPaul McCartneyprinc HarryTom Jones