Spiaci anglickí giganti United a Liverpool sa prebúdzajú

Liverpool
Hráč Liverpoolu Jordan Henderson oslavuje gól v sieti West Bromwichu. Foto: SITA/AP

MANCHESTER 3. decembra (WEBNOVINY) – V najvyššej anglickej futbalovej súťaži sa pomaly prebúdzajú spiaci giganti Manchester United a FC Liverpool. Po pomalšom rozbehu do sezóny dosiahol Manchester United už štvrtú výhru za sebou, keď zdolal doma Stoke 2:1 a vyšplhal sa na štvrté miesto tabuľky.

United hrali bez kapitána Wayna Rooneyho

Na druhý Manchester City strácajú červení diabli už len dva body, mestský konkurent má však zápas k dobru. United hrali bez zraneného kapitána Wayna Rooneyho. Hostia boli pre tím z Old Traffordu vyrovnaným súperom, na vedúci gól Marouaneho Fellainiho dokázali odpovedať do prestávky zásluhou Stevena N´Zonziho.

V druhom polčase rozhodol o výhre domácich z priameho kopu Juana Mata. V závere zachránil Manchester brankár David De Gea, ktorý predviedol dva skvelé zákroky. United zdolali Stoke na svojom ihrisku dvanástykrát v rade.

„Hráči si teraz môžu užiť vianočný klubový večierok,“ začal odľahčene hodnotenie podľa Sky Sports tréner United Louis van Gaal. „V prvom polčase sme nehrali dostatočne agresívne a strácali sme pozície. Nemôžem byť spokojný s prvým polčasom. V druhom sme hrali už oveľa lepšie, vytvorili sme si šance, dali gól. Musíme sa však presadiť častejšie,“ dodal Van Gaal.

Liverpool ukončil sériu prehier

Cez víkend proti Stoke ukončil Liverpool sériu troch ligových prehier a piatich súťažných zápasov bez víťazstva a na tento úspech nadviazal v utorok v Leicestri výhrou 3:1. Rozhodujúci gól strelil kapitán Steven Gerrard. Liverpool nezačal ideálne a strela Leonarda Ulloya sa v 22. min odrazila od žrde do chrbta Mignoleta a od neho do siete.

Adam Lallana však rýchlo odpovedal a potom prišla v 54. min chvíľa Gerrarda, ktorý otočil výsledok. V záveru pridal presný zásah ešte Jordan Henderson. Gerrard dosiahol 177. presný zásah v drese Liverpoolu a na chvíľu umlčal rôzne špekulácie o budúcnosti. V predchádzajúcom kole nastúpil ako striedajúci hráč a napokon mal podiel na troch bodoch. V utorok v Leicestri hral od prvej minúty a potvrdil, že mu patrí miesto v základnej zostave.

„Dnes to však nebolo o mne. Za úspechom je hra celého tímu,“ uviedol Gerrard. Liverpool neprehral počas posledného týždňa tri súťažné zápasy. „Keď sa pozriete na prístup Gerrarda k zápasom a tréningom, potom zistíte, že má stále veľký vplyv na mužstvo. V tejto chvíli nebudem hovoriť nič o jeho kontrakte,“ uviedol tréner Brendan Rodgers. Slovenský reprezentant Martin Škrtel odohral za Liverpool na svojom stopérskom poste celý zápas.