Spojené štáty americké uvalili sankcie na ďalšie ruské firmy, jedna z nich sídli na Slovensku

Rusko, sankcie

WASHINGTON 21. augusta (WebNoviny.sk) – Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa rozšírila rastúci zoznam sankcií voči Rusku.

Ministerstvo financií USA v utorok informovalo, že sankcie sa týkajú dvoch firiem a dvoch ruských občanov, ktorí sú podozriví zo snahy obchádzať americké sankcie uvalené v júni v reakcii na kybernetické útoky a iné škodlivé aktivity zo strany ruskej armády a spravodajských služieb.

Americký rezort financií v utorok rozhodol o zmrazení všetkých aktív, ktoré v USA majú Marina Igorevna Careva a Anton Alexandrovič Nagibin. a tiež gruzínska firma Vela-Marine a Lacno s.r.o., ktorá sídli na Slovensku. Tieto spoločnosti a osoby USA podozrievajú z úsilia obchádzať sankcie voči firme Divetechnoservices St. Petersburg, voči ktorej boli sankcie uvalené v júni pre zaobstarávanie zariadení na činnosť pod vodou a potápačské systémy pre ruské vládne agentúry vrátane Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Firma Lacno, s.r.o. sídli podľa Obchodného registra SR v Bratislave. Jej jedinou spoločníčkou je Natalia Yakovlyeva, ktorá v SR nemá žiadne iné podnikateľské aktivity. Spoločnosť má oprávnenie na činnosti malo-a veľkoobchodu, sprostredkovateľské činnosti, ale aj na prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu. Firma vznikla v roku 2014.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom