Spoločnosti Kia a Hyundai chcú vyrábať úspornejšie autá

Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Premium
Palubný počítač ukazuje naraz tri údaje, takže nemusíte medzi nimi prakticky nikdy prepínať. Foto: Ondrej Rabatin

SOUL 8. novembra (WEBNOVINY) – Automobilka Kia a jej sesterská firma Hyundai Motor chcú do roku 2020 zvýšiť palivovú efektívnosť svojich vozidiel o 25 percent, aby vyhoveli juhokórejským, európskym a americkým regulačným pravidlám v oblasti emisií. Spoločnosti o tom informovali vo štvrtok. Na domácom trhu je pre spoločnosti Kia a Hyundai problém súperiť s dovezenými vozidlami, ktoré získali popularitu práve vzhľadom na ich úsporné naftové motory.

Kia a Hyundai uviedli, že vyvinú ďalšiu generáciu motorov a prevodoviek, znížia hmotnosť svojich kľúčových modelov a rozšíria ponuku vozidiel šetrných k životnému prostrediu. Spoločnosti tiež pracujú na hybridných vozidlách.

V pondelok sa objavili správy o tom, že Kia a Hyundai zaplatia pokutu vo výške 100 mil. USD za nesprávne údaje o spotrebe paliva ich vozidiel. Automobilky sa na tom dohodli s americkým ministerstvom spravodlivosti, s Agentúrou pre ochranu životného prostredia (EPA) a s agentúrou kalifornskej vlády pre čisté ovzdušie (CARB).

Týmto výsledkom sa končí vyšetrovanie, ktoré sa začalo v roku 2012. Dohoda sa týka 1,2 milióna vozidiel. Spoločnosti tiež minú 50 miliónov dolárov na to, aby zabránili pochybeniam v budúcnosti a prídu o emisné povolenky v hodnote 200 miliónov dolárov.

Spoločnosť Kia pôsobí na Slovensku prostredníctvom spoločnosti Kia Motors Slovakia, ktorá je jej prvým výrobným závodom v Európe. Závod bol vybudovaný v rokoch 2004 až 2006. Výroba automobilov, ako aj motorov pre osobné automobily začala v decembri 2006.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Hyundai