Šporar zostáva v belasých farbách, so Slovanom Bratislava predĺžil zmluvu do roku 2023

Andraž Šporar
Andraž Šporar v drese ŠK Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

Najlepší strelec uplynulej sezóny slovenskej najvyššej futbalovej súťaže Slovinec Andraž Šporar začne v drese Slovana Bratislava aj nasledujúci ročník. Rodák z Ľubľany predĺžil zmluvu s „belasými“ do roku 2023.

Andraž patril k hráčom, o ktorých prejavili viaceré zahraničné kluby naozaj enormný záujem. Môžeme oficiálne potvrdiť, že náš najlepší strelec začne novú sezónu v belasom a pevne verím, že nám svojimi gólmi pomôže v náročných zápasoch, ktoré nás čakajú. S Andražom sme podpísali nový kontrakt a jeho služby sme si poistili až do roka 2023. Naším zámerom je začať novú sezónu a boje v Lige majstrov v najsilnejšom možnom zložení,“ uviedol pre oficiálny web Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Prevládla motivácia a túžba po úspechu

Slovenský šampión chce počas letných mesiacov uspieť v európskych pohárových súťažiach, a tak sa snaží udržať čo najsilnejší káder. Už v stredu 10. júna odštartuje Slovan účinkovanie v 1. predkole Ligy majstrov proti čiernohorskému tímu FK Sutjeska Nikšič.

Stojí nás to naozaj nemalé úsilie, aby sme udržali všetkých kľúčových hráčov. V prípade Andraža Šporara sme mali na stole také ponuky, že v prípade realizácie transferu by to bol jednoznačne najväčší prestup zo Slovenska v histórii. Aj z tohto dôvodu to bolo veľmi náročné rozhodovanie, ale prevládla motivácia a túžba po úspechu v európskej súťaži. Udržanie kľúčových hráčov považujem za nevyhnutný predpoklad na to, aby sme mohli povedať, že sme v rámci prípravy na Európu urobili maximum,“ vysvetlil Kmotrík.

Vyrovnal rekord Semeníka

Dvadsaťpäťročný kanonier Šporar bol počas minulej sezóny kľúčovou postavou Slovana v boji o majstrovskú trofej. V 30 súťažných zápasoch nastrieľal 29 gólov, čím vyrovnal rekord slovenskej najvyššej futbalovej súťaže v počte presných zásahov, ktorý stanovil Róbert Semeník.

Podpis novej zmluvy pre mňa znamená, že som v klube veľmi spokojný a koncentrujem sa jedine na Slovan. Aj ja som vnímal letné prestupové špekulácie, ale napokon som predĺžil zmluvu so Slovanom, čím som dal jasne najavo, že chcem hrať za tento klub. Vážim si aj podporu fanúšikov, viacerí ma v posledných dňoch kontaktovali a priali si, aby som nosil belasý dres aj v novej sezóne. Teším sa na to, čo nás v novom ročníku čaká. Už v nedeľu hráme dôležitý zápas, ktorý chceme vyhrať, a potom už naplno preladíme na prvý zápas v kvalifikácii Ligy majstrov. Myslím si, že máme veľmi kvalitný tím, ktorý môže byť v novej sezóne úspešný. Verím, že spolu s fanúšikmi zažijeme veľa ďalších pekných okamihov na Tehelnom poli,“ uviedol Šporar.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andraž ŠporarRóbert Semeník
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava