SR 21 pred kvalifikáciou preverili Z. Moravce

Bez názvu

SENEC 2. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vyhrala vo štvrtok v Senci nad corgoňligovým tímom FC ViOn Zlaté Moravce 2:1, keď polčas sa skončil bez gólov. Zverenci hlavného trénera Borisa Kitku toto prípravné stretnutie odohrali v rámci sústredenia pred záverečným kvalifikačným zápasom o postup na majstrovstvá Európy 2011 proti Nórsku (utorok 7. septembra o 17.00 h v Zlatých Moravciach).

Slovenskí futbalisti tejto vekovej kategórie si na ihrisku Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu (NTC SFZ) v prvom polčase vypracovali dve sľubné šance, ale obe nedokázali zužitkovať. Ako prvý sa v šanci ocitol Róbert Mak, ale jeho sólo obrana Zlatých Moraviec zlikvidovala. V 30. min mal možnosť skórovať aj Filip Kiss, ale jeho strelecký pokus preletel ponad bránku Pavla Kováča. To isté predviedli aj corgoňligisti zo Zlatých Moraviec. Keďže kouč Kitka nechal v tomto stretnutí oddychovať najvyťaženejších hráčov Slovana a Žiliny, ktorí majú v nohách náročné medzinárodné stretnutia v európskych pohárových súťažiach, na ich postoch debutovali novici v drese slovenskej dvadsaťjednotky – Martin Klabník, Tomáš Košút a Pavol Poliaček. Práve stredopoliar MŠK Žilina P. Poliaček sa v II. polčase ocitol dvakrát v správnej chvíli na správnom mieste a skóroval. V prvom prípade v 59. min vrátil do siete Kuciakom vyrazenú loptu. Týmto presným zásahom vyrovnával na 1:1, lebo zverenci Juraja Jarábka sa ujali minútu predtým vedenia po góle Pavla Cicmana. P. Poliaček a jeho spoluhráči sa druhýkrát tešili z gólu v 84. min, keď Žilinčana pred bránkou Kuciaka našiel presnou prihrávkou Štepanovský. Hráči ViOn-u mohli skórovať aj v 78. min, ale brankár Chudý pohotovo zmaril ich šancu po rozohratí rohového kopu.

Prípravné stretnutie v rámci sústredenia tímu SR „21“ v Senci:

Slovensko „21“ – FC Vion Zlaté Moravce 2:1 (0:0)

Góly: 59. a 84. Poliaček – 58. Pavol Cicman. bez kariet, rozhodovali Pavlík – Somoláni, Borsányi (všetci SR)

Slovensko „21“: M. Chudý – Kleščík, Klabník (46. Gergel), Jarabica (46. Košút) P. Šulek – Mak (46. M. Kuzma), F. Kiss (46. Baran), Katona, M. Ďuriš (46. Poliaček) – Lačný (46. Štepanovský), Pich (73. Sylvestr).

FC ViOn Zlaté Moravce: Pavol Kováč (46. M. Kuciak) – Candrák (46. Jozef Chovanec), Peter Farkaš, Pavol Majerník, M. Chren – Ondrejka (70. Žák), Kuračka, Hözl, Tomášek (85. Mikuš) – R. Tomko, Pavol Cicman (85. Náther).

Hlas

Boris Kitka (tréner SR „21“): „Spokojný som najmä s tým, že sa nám v rámci prípravy podarilo odohrať kvalitné stretnutie, ktoré malo svoje tempo. Aj keď prvý polčas nebol podľa našich predstáv, po zmene strán sa náš herný prejav zlepšil, čoho výsledkom boli dva góly v sieti súpera. Pred zápasom nám situáciu trochu skomplikovali zdravotné problémy Erika Čikoša, Petra Jánošíka a Romana Procházku, ktoré ich nepustili do hry. Navyše už pred stretnutím som avizoval, že najvyťaženejší hráči budú odpočívať. S výnimkou Jakuba Sylvestra, ktorý nastúpil na posledných pätnásť minút, u ostatných som sľub dodržal. Veľmi dobre sa uviedol Pavol Poliaček, ktorý v našom výbere debutoval, a dal dva góly. Ale ja budem tento zápas hodnotiť z pohľadu celého mužstva, nie iba jednotlivca. Zápas vyhral celý kolektív, aj keď najmä v I. polčase boli niektoré momenty, ktoré musíme do utorka zlepšiť.“