Srbka Ivanovičová sa na turnaji majsteriek dostala do finále

Bez názvu
Ana Ivanovičová Foto: SITA/AP

NUSA DUA 5. novembra (WEBNOVINY) – Srbská tenistka Ana Ivanovičová stále má šancu na úspešnú obhajobu titulu na Turnaji majsteriek WTA na indonézskom ostrove Bali (3. – 6. novembra, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale Convention International Centre v lokalite Nusa Dua).

V úvodnom sobotňajšom semifinále zvíťazila nad takisto nenasadenou Ruskou Naďou Petrovovou za 88 minút 6:1, 7:5. V prvom sete stratila Ivanovičová jediný gem až za stavu 5:0. V druhej časti hneď prišla o náskok 2:0 a neskôr za stavu 3:2 okamžite inkasovala rebrejk, ako podávajúca v desiatej hre odvrátila setbal. V jedenástom geme dosiahla napokon rozhodujúci brejk.

„Na začiatku som hrala naozaj dobre. Za stavu 2:0 v druhom sete však súperka veľmi vystupňovala svoj výkon, začala si viac chodiť pre údery, robila menej chýb a zlepšila si aj jej podanie. Keď sa mi napokon nepodarilo brejknúť ju na 3:0, znamenalo to pre Naďu akýsi bod obratu a ja som následne odohrala zlý gem pri vlastnom servise. Bolo to kľúčové pre ďalší vývoj a odvtedy veľmi tesné. Som teda veľmi rada, že sa mi to podarilo ukončiť vo dvoch setoch“ skonštatovala Ivanovičová a pred nedeľou povedala: „Dúfam, že podanie mi fungovať ako v prvom zápase na tomto turnaji. Azda si zachovám aj bojovné naladenie z ostatných dní.“

V druhom sete som začala súperke robiť problémy. Cítila som, že mám príležitosť zachrániť tento zápas. Ana však vytiahla niekoľko neuveriteľných úderov, keď som mala šance. Mala som pocit, že v prípadnom treťom sete by som mohla dostať dianie na kurte pod kontrolu, lenže napokon sa mi nepodarilo vynútiť si pokračovanie,“ cituje Petrovovú Sport-Express.

Bývalá jednotka svetového rebríčka Ivanovičová (teraz 26. v renkingu), ktorá v nedeľu bude oslavovať 24. narodeniny, si vo finále zmeria sily s úspešnou z nasledujúceho zápasu Nemky Sabine Lisickej so Španielkou Anabel Medinovou-Garriguesovou. S voľnou kartou na Commonwealth Bank Tournament of Champions hrajúca víťazka parížskeho antukového grandslamového Roland Garros 2008 Ivanovičová upravila v bilancii zo vzájomných duelov s Petrovovou (31.) na 7:5, skúsenej 29-ročnej moskovskej rodáčke sa revanšovala za prehru 3:6, 6:7 (4) z tohtoročného Cincinnati.