Štafeta dievčat na juniorských MS v Tampere zabehla slovenský rekord na 4 x 400 metrov

Atletika

TAMPERE 14. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská štafeta dievčat na 4 x 400 metrov v zložení Emma Zapletalová, Mária Šimlovičová, Sophia Zápotočná, Miriam Cidoríková zlepšila v rozbehoch na XVII. juniorských majstrovstvách sveta v Tampere slovenský rekord o 41 stotín časom 3:44,05 min a dala peknú bodku za účinkovaním slovenskej výpravy na tomto šampionáte.

Doterajšie slovenské juniorské maximum patrilo štvorici Zapletalová, Gajanová, Takácsová, Šimlovičová, ktorá vlani vo finále na MEJ v talianskom Grossete dosiahlo čas 3:44,46 min. Slovenky finišovali v III. rozbehu na 6. mieste pred Juhoafrickou republikou, celkovo obsadili 16. miesto spomedzi 19 štafiet.

„Dievčatá zabojovali, predviedli výborný a najmä obetavý výkon. Pochvalu si zaslúžia všetky, Emma Zapletalová navyše aj za to, že sa po troch náročných prekážkarských štvorstovkách obetovala pre tím. Zo slovenského rekordu máme všetci radosť, 16. miesto v takejto konkurencii a skalp Ukrajiniek je cenný výsledok, navyše, nepostavili sme najsilnejšiu zostavu. Štafetový výkon dievčat bol pekný záver nášho účinkovania v Tampere. Z deviatich pretekárov si len dvaja nevezú domov nový osobný či dokonca slovenský rekord. To som na veľkom podujatí nezažil už dávno. Štvrté miesto Gabiky Gajanovej na 800 m, piate Emmy Zapletalovej na 400 m prekážok a 9 bodov v hodnotení krajín sú pre našu malú výpravu dobrá vizitka,“ skonštatoval pre www.atletika.sk šéftréner mládeže Slovenského atletického zväzu Martin Illéš.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emma Zapletalová