Starosta Florencie odmieta bunga bunga party

Bez názvu
Florencia Foto: www.sitiosturisticos.com

FLORENCIA 29. júna (WEBNOVINY) – Starosta talianskej metropoly Florencia Matteo Renzi v piatok poprel medializované informácie o početných party v štýle bunga bunga, ktoré tento týždeň vyniesli expremiérovi Silviovi Berlusconimu sedem rokov za mrežami.

Prokuratúra však potvrdila vyšetrovanie údajov o sexuálnych orgiách na najvyšších miestach florentského magistrátu.

Polícia údajne disponuje údajmi o tisíckach telefonických hovorov a existencii siete desiatok prostitútok, predovšetkým z východnej Európy. Berlusconim preslávené párty sa údajne konajú v dvoch drahých hoteloch za účasti vysokých politických predstaviteľov mesta a bohatých podnikateľov. Polícia v rámci operácie s názvom Bella Vita prešetruje 14 ľudí.

Znepokojenie nad situáciou v slávnom meste však nedávno vyjadril aj samotný florentský arcibiskup Giuseppe Betori. Podľa jeho slov je metropola Toskánska brlohom neresti a sexuálnych škandálov, kde sa povaľujú bezdomovci a kokaín. Dokumentuje to aj svedectvo jednej z upratovačiek, ktorá mala minulý rok prichytiť jedného z hlavných predstaviteľov mesta s prostitútkou priamo v jeho kancelárii. Rumunská prostitútka údajne dostala od mesta byt, kde mala prijímať klientov, píše portál britského denníka Daily Telegraph.

Berlusconiho v pondelok uznali vinným zo sexu s neplnoletou marockou prostitútkou známou ako Ruby a zneužitia právomocí verejného činiteľa. Súd v Miláne ho odsúdil na sedem rokov a doživotne mu zakázal uchádzať sa o verejné funkcie. Verdikt vyniesol prvostupňový súd a Berlusconi sa ešte proti nemu bude môcť odvolať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matteo RenziSilvio Berlusconi