Šťastný Hurajt už s bronzovou medailou na krku

Pavol Hurajt
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

VANCOUVER 22. februára (WEBNOVINY) – Slovenský biatlonový reprezentant Pavol Hurajt už má svoju bronzovú medailu, ktorú si vybojoval v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 15 km na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri. Tridsaťdvaročnému zverencovi trénera Juraja Sanitru zavesil kov bronzového odlesku na krk krátko po pol ôsmej večer miestneho času člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Andres Botero Phillipsbourne z Kolumbie. Usmiatemu Hurajtovi potom predal obligátnu kytičku kvetov viceprezident Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Vladimír Smirnov z Kazachstanu.

„Snažil som sa to celé brať s rezervou, ale naozaj je to pre mňa veľké dojatie. Medaila je predsa medaila,“ povedal v jednej z prvých reakcií po zostúpení z veľmi pekne pripraveného pódia bronzový Pavol Hurajt. Trému pri ceremoniáli podľa svojich vlastných slov nepociťoval. „Veď už nebolo treba o nič bojovať.“

Hurajtovi prišli zatlieskať aj niektorí ďalší športovci zo slovenskej výpravy ubytovanej vo Whistleri. „Boli tu kolegovia bežci, videl som nejaké zástavy. Som veľmi rád, že prišli. Keď som vyšiel na stupeň pre víťazov a zdvihol som ruky, pripadal som si veľmi šťastný. Skutočne som mal dnes nesmierne šťastný deň,“ vyhlásil Hurajt, ktorému ZOH 2010 vyšli na výbornú. Okrem tretieho miesta si totiž pripísal aj piatu, siedmu a šestnástu priečku. „Medailu by som chcel venovať predovšetkým rodičom, manželke, ostatnej rodine, každému z realizačného tímu, ktorý mi v dnešných pretekoch pomáhal, a všetkým, ktorí mi doma držali palce. Zatiaľ neviem, či poputuje do vitríny, ale určite pôjde na významné miesto,“ skonštatoval popradský rodák, ktorý pred biatlonom skúšal šťastie v bežeckom lyžovaní. „Potom som raz prišiel na strelnicu, vyskúšal som zopár rán a padlo to tam. Tak som si povedal, prečo nie,“ povedal s úsmevom prvý slovenský mužský biatlonový zástupca s medailou zo zimných olympijských hier.

Pri pohľade na svojho zverenca preberajúceho na pódiu bronzovú medailu bol veľmi šťastný aj jeho osobný tréner a zároveň prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Juraj Sanitra. „Je to veľký herec, určite mu to pristalo. Pekne sme ho vyobliekali, ja som mu ešte na krk zavesil slovenský šál a bolo,“ povedal vysmiaty Juraj Sanitra.

SITA – od vyslaného redaktora Miroslava Antola

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SanitraPavol Hurajt