Stavbyvedúca Martinka sa zachránila, domov ide Žaneta

Vyvoleni
V žiarovkovom súboji sa stretli Rachel, Maťa a Žaneta. Foto: facebook.com/VyvoleniDomSnov

BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) – Druhý Súboj sa skončil nanajvýš nečakane. Vyvolení si po celý týždeň brúsili zuby na Martinu, no stavbyvedúca týždňa si kožu zachránila už v úvode napínavého večera, keď sa jej ako prvej podarilo zdolať disciplínu žiarovky.

Zvyšok posádky musel teda rozhodnúť medzi Žanetou a „malou bohyňou“ Ráchel. Na verdikte sa zhodli celkom jednohlasne: palcom hore všetci podporili drobnú rebelku.

Sklamaná Žaneta napokon prepadla slzám. „Najviac ma ranilo, že som nedostala ani jeden hlas, to je ešte horšie než Mirka.“ Lepšie by sa jej podľa vlastných slov odchádzalo s vedomím, že za ňou aspoň niekto z Vyvolených stojí.

Martine od prvej chvíle neverili

V priebehu uplynulého týždňa sa proti svojráznej moletke Martinke začala zdvíhať vlna odporu. Vyvolení o nej povedali, že je falošná, vypočítavá a o práci na stavbe nevie nič. Prvé nedôverčivé hlasy na jej adresu sa ozvali bezprostredne po tom, ako ju ostatní zvolili za stavbyvedúcu. Viacerí už v úvode týždňa neverili, že túto úlohu zvládne. „Martinka nevie podľa mňa nič o ničom,“ povedal Marcel. „Ja si myslím, že sa tu nasmejeme celý týždeň,“ dodal Norbert.

Martinovi a Žanete sa zas nepáčilo, že sa od svojho zvolenia začala ostatným vyhrážať a správať sa povýšenecky. „Včera sa na každého usmievala, lebo ešte nevedela, že bude vedúcou a dnes už po každom vzhliada, už sa aj vyhráža,“ podotkla pekná Žaneta. Martinkine schopnostiako stavbyvedúcej zas komentovala slovami: „Bude to tu úplne celé zle, ona nebude vedieť, čo má robiť, podľa mňa mal byť stavbyvedúci chlap.“ Akú-takú dôveru Martine prejavila iba Mária: „Martina je v kolektíve čierna ovca, ale nie je sprostá. Myslím si, že si zapíše správne, čo treba. Na tej stavbe bude ale aj tak úplne zbytočná,lebo všetko, čo si povie z toho zošítka, budú robiť chalani.“ Predtuchy Vyvolených sa napokon naplnili. Pod vedením Martinky sa totiž týždenný plán splniť celkom nepodarilo.

Konflikty takmer s každým

Vyvoleni
Foto: facebook.com/VyvoleniDomSnov

Mínusové body získala v očiach súperov Martinka hneď v úvode šou, keď sa po príchode druhej várky Vyvolených rozhnevaná vrhla na krehkú Žanetu, vytrhla jej chumáč vlasov a uštedrila na privítanie niekoľko faciek. Svojich nových kamarátov poriadne vydesila a viacerí sa pred ňou začali mať na pozore.

Od začiatku súťaže svojská moletka vyskakovala aj na fešáka Norberta. Noro sa podľa nej len flákal. „Nikto tu nemá také trápne pripomienky stále a ona už trikrát, to je už veľa aj na mňa, “ priznal na kameru dotknutý Vyvolený. Na sklonku uplynulého týždňa si však od Martiny vyslúžil pochvalu. „Je síce pomalší, ale urobil všetko, o čo som ho žiadala. To sa mi páči,“ poznamenala Martinka.

Bývalého trestanca Martina sa jej zas podarilo nahnevať, keď ho obišla pri výbere kuchárov. Mala totiž pocit, že by sa v kuchyni len zašíval. Martin si našiel zámienku a svoj amok si na nej následne vybil pre niečo iné. Na Martinu pred všetkými nakričal za to, že mu nenadelila cigarety. Padali ostré vyjadrenia, hraničiace až s agresiou. „Keď nebudem mať cigarety, tak uvidíš! Obijem ťa tými plechmi, čo sú hore. Skončila si za toto ty u mňa, už nikdy na mňa neprehovor, pokým si tu!“ kričal Martin. Dokonca sa vyjadril, že by po Martine pokojne nabudúce hodil aj tanier. „Je to špina, je to hnusota pre mňa, proste povýšenecká je, nenávidím ju za to, čo spravila..“ Neskôr tiež dodal, že to podľa neho Martinka nemá v hlave celkom v poriadku.

Podporu mala Martinka donedávna u drobnej rebelky Ráchel. Napáliť však stihla už aj ju, a to hneď trojnásobne. Prvý raz, keď ju spolu s Majkou napriek sľubom, že to neurobí, zvolila za jednu z kuchárok. Ráchel tak nečakane postavila do ohrozenia. Mladá rebelka sa navyše dozvedela, že o nej za chrbtom Martina hovorí ako o hlúpej pubertiačke.

Klinec do rakvy

Klinec do rakvy si zatiaľ posledná stavbyvedúca pribila v momente,keď si oholila hlavu. Ostatní sa na tom zabávali: „Vyzerala, ako keď sa vyliahne kurča,“ zahlásil Norbert, ktorý ju strihal. Nahnevaná Ráchel však mala pocit, že sa po nej Martina opičí a razom na rebríčku jej sympatií klesla na posledné miesto. „Ja som si to musela postupne všetko vybudovať a ona sa proste ráno v kuchyni len tak ostrihá,“ zlostila sa. Rolu zrejme zohral i strach, že už svojim výzorom nebude v Dome snov jedinečná.

„Myslela som si, že je to fajn človek, ale ukázalo sa, že je len falošná zmija,“ povedala napokon Ráchel Sajfovi v Kruhu pravdy. Nastalo hrobové ticho. „Nikto ťa tu nemá rád, preto sa ťa nikto nezastal,“ dodala pozerajúc sa Martine do očí a neodpustila si napokon i komentár k jej novej vizáži: „Strašne v tom vyzeráš, ale tak čo už.“ Podľa Ráchel sa holá hlava nehodí každému. „Na to potrebuje mať lebku peknú, nemá.. tvár peknú, nemá…,“ vysvetlila na záver.

Kruh ľudí, s ktorými Martinka zatiaľ neprišla do konfliktu sa pomaly zužuje. Aj Igor, ktorý sa Martinke ako jeden z mála ešte pozdával, ju už stihol naštvať. Martinky sa dotklo, keď jej naznačil, že ostatné Vyvolené sú ohybnejšie než ona. Najstarší hráč sa však na Martinkinu výbušnosť pozerá s nadhľadom. „Veď je to pravda. Nech si uvedomí, ako s ľuďmi jedná.“ Igor zároveň naznačil, že ju za stavbyvedúcu vybrali aj preto, aby ju mohli vyradiť.

Najmenej obľúbená v Dome snov

Vyvoleni
Foto: facebook.com/VyvoleniDomSnov

Zúfalá Vyvolená si už v priebehu niekoľkých dní uvedomila, že stráca spojencov a pokúšala sa situáciu zachrániť. Chlapom nosila na strechu občerstvenie a Vyvoleným vypekala palacinky. „Videla som na tých ľuďoch, že sa na proti mne spikli alebo niečo také a prišlo mi to všetko ľúto,“ priznala sa Martinka.

Jej snaha však bola napokon len na smiech. „Chcela si urobiť očko, ale trochu to nedomyslela. Keby nám radšej doniesla piť,“ okomentoval jej snahu Tomáš. „Aj tak pôjde preč, to je jedno, ak keď vylezie na strom,“ poznamenala sebaisto dnes už vyhodená Žaneta. Jej pocit sa možno čoskoro naplní. „Maťa bola odpísaná už keď prišla,“ potvrdil totiž Žanetine slová Marcel.

Martinka sa stala v priebehu uplynulého týždňa najmenej obľúbenou Vyvolenou. „Neviem, či chcem pokračovať v tejto hre, už mám toho dosť. Nezvládam to tu,“ zdôverila sa následne na kameru. Nepriateľské reakcie ostatných Vyvolených ju vraj neprekvapili. „Bola som na to pripravená, už ich mám ako tak prečítaných. Na strednej škole som bola čierna ovca triedy, som na to zvyknutá,“ dodala odvrhnutá moletka. Napriek svojím posledným vyjadreniam však predsa len o zotrvanie v súťaži zabojovala a Súboj úspešne zdolala. Ako sa budú jej vzťahy s ostatnými Vyvolenými vyvíjať po príchode zo štúdia, môžu diváci sledovať na obrazovkách TV JOJ už dnes o 20:20.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TV JOJ