Sterling v zápase Ligy majstrov napodobnil Ronalda, na hetrik potreboval iba 11 minút

Raheem Sterling, Pierluigi Gollini, Liga majstrov, Manchester City, Atalanta Bergamo
Raheem Sterling strieľa jeden zo svojich troch gólov do siete Atalanty počas zápasu Ligy majstrov, v ktorom Manchester City zvíťazil hladko 5:1. Manchester, 22. október 2019. Foto: SITA/AP.

Anglický futbalový reprezentant Raheem Sterling zaznamenal v utorňajšom zápase proti Atalante Bergamo (5:1) svoj prvý hetrik v Lige majstrov. Navyše, svoje tri presné zásahy dosiahol v rozpätí jedenástich minút, vďaka čomu sa v tabuľke najrýchlejších hetrikov v prestížnej európskej súťaži zaradil na tretie miesto. Vydarený večer potvrdil rodák z jamajského Kingstonu tiež presným centrom pri góle Sergio Agüera či vybojovaním pokutového kopu pre argentínskeho útočníka.

Ronaldov hetrik z roku 2015

Pre Sterlinga to bol štvrtý hetrik v tomto kalendárnom roku. Prvýkrát napol sieť v 58. min, presadil sa aj o šesť minút neskôr a v 69. min po centri Riyada Mahreza zavŕšil svoje gólové predstavenie.

Napodobnil tak výkon Cristiana Ronalda, ktorý v roku 2015 takisto strelil hetrik v zápase proti švédskemu Malmö (8:0) za jedenásť minút.

V rámci Ligy majstrov iba dvaja hráči dosiahli tri góly v kratšom čase než 24-ročný anglický futbalista. V sezóne 1994/1995 zaznamenal hráč Blackburnu Rovers Mike Newell hetrik za deväť minút a rekordérom v tejto štatistike je Francúz Bafétimbi Gomis – tomu stačilo v drese Lyonu osem minút na tri góly v sieti Dinama Záhreb.

Pochvala od trénera Guardiolu

Sterling je najlepším strelcom Manchestru City v tejto sezóne, keď v trinástich súťažných duelov zaznamenal dvanásť gólov.

„Jeho fyzická kondícia a regenerácia je neuveriteľná. Je silný a deň po zápase by mohol hrať ďalší. Dokáže hrať na oboch stranách, je veľmi rýchly a tiež vypomáha obrane. Je to skutočne mimoriadny hráč,“ cituje BBC slová španielskeho trénera Pepa Guardiolu. Sterling sa stal hráčom „Citizens“ v júli 2015, keď prestúpil z FC Liverpool.

V rozhovore po zápase s Atalantou prezradil, kde si odkladá lopty po dosiahnutí hetriku. „Mám ich v dome mojej matky na Jamajke. Dávam ich do malej sklenenej vitríny. Kúpil som si šesť nových skriniek, v prípade, že dám hetrik. Podarilo sa mi to, takže si ich mám kde odložiť. Som rád, že sa mi darí a už sa teším na víkendový zápas. Dúfam, že budem mať nejaké šance a opäť sa mi podarí streliť gól,“ dodal Sterling.