Sting vydá album 57th & 9th

Sting
Anglický hudobník a herec Sting. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník a spevák Sting vydá album 57th & 9th. Šesťdesiatštyriročný interpret tvoril nové skladby priamo v štúdiu, pričom mu pomáhali muzikanti Vinnie Colaiuta, Dominic Miller, Jerry Fuentes a Diego Navaira. Produkciu má na starosti Martin Kierszenbaum.

Podľa Stinga bude novinka znieť rockovo. „Nemyslím si, že nahral rockovejší album od čias Synchronicity,“ potvrdil spomínaný producent v rozhovore pre americký dvojtýždenník Rolling Stone odkazujúc na poslednú nahrávku interpretovej niekdajšej kapely The Police z roku 1983.

Album bude obsahovať skladbu Inshallah, ktorú muzikant napísal o migrácii do Európy. Pieseň One Fine Day sa zaoberá klimatickými zmenami. Baladu 50,000 napísal potom, ako tento rok v apríli zomrel hudobník Prince. „Je to reakcia na šok, keď zomrie jedna z našich kultúrnych ikon: Prince, David Bowie, Glenn Frey, Lemmy. V určitom zmysle sú to naši bohovia, takže keď zomrú, musíme spochybniť aj našu vlastnú nesmrteľnosť,“ uviedol Sting pre Rolling Stone. Dátum vydania novinky zatiaľ nie je známy.

Sting

, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, sa pohybuje na hudobnej scéne od začiatku 70. rokov minulého storočia. Spočiatku bol členom spomínanej kapely The Police, s ktorou má na konte päť albumov. V júni 1985 uviedol na trh prvú sólovku The Dream Of The Blue Turtles, pričom zatiaľ poslednú, jedenástu s názvom The Last Ship vydal v roku 2013.

Je členom Skladateľskej siene slávy, Rock’n’rollovej siene slávy a má i hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Medzi jeho najväčšie sólové hity patria skladby ako Russians, Fragile, All This Time, If I Ever Lose My Faith in You, Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, When We Dance, Desert Rose (feat. Cheb Mami) či Brand New Day. S kapelou The Police nahral hity Roxanne, Message In A Bottle, Don’t Stand So Close To Me, Every Little Thing She Does Is Magic alebo Every Breath You Take.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David BowieSting