Aktualizované: Stovky dobrovoľných hasičov pomáhali na severe Slovenska so snehovou kalamitou

hasiči, sneh, Orava
Dobrovoľní hasiči z Trnavského kraja dorazili na Oravu, aby pomohli so snehovou kalamitou. 19. január 2019 Foto: HaZZ
  • aktualizované 19. januára, 20:55

BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) – Na sever Slovenska prišli všetci dobrovoľní hasiči, ktorí tam boli vyslaní na pomoc z viacerých kútov Slovenska. Na miesto dorazilo 100 členov DHZO z Prešovského kraja, ktorí pomáhali v obciach Zákamenné, Novoť a Krušetnica.

Do Oravskej Lesnej smerovali aj posledné tri autobusy. Dobrovoľní hasiči z autobusu z Nitrianskeho kraja putovali na pomoc do obce Mútne, posádky z autobusov z Bratislavského a Trnavského kraja odstraňovali následky snehovej kalamity v Oravskej Lesnej.

Historicky prvýkrát v spolupráci HaZZ a DPO SR došlo ku koordinovanému presunu takého veľkého množstva hasičov na pomoc ku konkrétnej udalosti. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová, po druhej hodine prišla na miesto aj ministerka vnútra SR Denisa Saková.

Hasiči až do zotmenia v zasiahnutých obciach odstraňovali veľké nánosy snehu zo striech budov, sprístupňovali cestné komunikácie, komunikácie k verejným budovám a rozširovali chodníky v obciach. Počas dnešného dňa sa podarilo vykonať všetky práce súvisiace s odstraňovaním následkov snehovej kalamity, ktoré boli pôvodne odhadované na dva dni. Zajtra bude v zasiahnutých obciach na pomoc obyvateľom 60 príslušníkov HaZZ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa Saková