Sudcovia vás nechcú, pracovníci súdov vás nechcú, povedal Pellegrini ministerke Kolíkovej

Mária Kolíková
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nebude podávať návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS). Povedal to predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini v relácii V politike na TA3.

Podľa poslanca však šéfka rezortu spravodlivosti nemá podporu koaličnej väčšiny. Reagoval tak na to, že Kolíkovej sa nepodarilo tento týždeň pretlačiť v Národnej rade SR tri návrhy zákonov, ktoré sú súčasťou reformy súdnej mapy.

Ja sa vám čudujem, že sa takto zubami nechtami držíte po takomto fiasku tej stoličky. Keď vás nikto nechce okrem vašej SaS. Sudcovia vás nechcú, pracovníci súdov vás nechcú,“ uviedol Pellegrini.

Ministerka spravodlivosti v relácii skonštatovala, že neuvažovala nad podaním demisie. „Nakoniec jedna časť reformy prešla. Prešlo aj mnoho iných vecí, ktoré treba dotiahnuť. Mám tam ďalšie reformné balíky, ktoré súvisia s justíciou, na ktorých pracujeme,“ dodala Kolíková s tým, že cesta k reforma podľa nej nie je uzavretá a bude sa ďalej rozprávať s koaličnými partnermi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaNárodná rada SR