Stranu Hlas-SD zaskočil krok vlády, pri vyhostení ruských diplomatov mala postupovať koordinovane s EÚ

HLAS SD: Snem strany
Členovia strany Hlas-SD Ján Ferenčák, Peter Kmec, Matúš Šutaj Eštok a Ján Blcháč, noví podpredsedovia strany Denisa Saková a Richard Raši, nový predseda strany Peter Pellegrini, členovia strany Róbert Puci, Ľubica Laššáková a Peter Žiga a nový podpredseda strany Erik Tomáš počas tlačovej konferencie k výsledkom online ustanovujúceho snemu strany HLAS - sociálna demokracia. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Rozhodnutiu slovenskej vlády o vyhostení troch ruských diplomatov mala predchádzať dôsledná diskusia v kontrolných orgánoch Národnej rady SR a následne koordinovaný postup na úrovni Európskej únie.

Vo svojom stanovisku to uvádza opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) s tým, že napriek vyjadreniu solidarity s ČR je z rozhodnutia vlády zaskočená.

„Mrzí nás, že tak vážny akt sa uskutočnil bez informácií parlamentu a slovenská verejnosť nebola informovaná o príčinách tohto závažného zahraničnopolitického rozhodnutia,“ konštatuje strana Hlas vo svojom stanovisku.

Slovensko vyhostí troch členov diplomatického personálu veľvyslanectva Ruskej federácie. Uviedol to vo štvrtok predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). SR by podľa premiéra mali opustiť do siedmich dní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie Európska úniaHlas - sociálna demokracia