Štrbová s Dubovcovou podľahli v Moskve súperkám z Japonska, zahrajú si v 1. kole vyraďovačky

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová
  • aktualizované 15. augusta 18:16

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou prehrali vo štvrtkovom druhom vystúpení v E-skupine na „štvorhviezdičkovom“ turnaji World Tour v Moskve s japonským duom Megumi Murakamiová a Miki Košikawová 1:2 na sety (-16, 10, -12).

Víťazstvo nad Rakúšankami

Nenadviazali tak na dopoludňajší triumf nad rakúskou dvojicou Katharina Schützenhöferová a Lena Plesiutschnigová 2:0 na sety (19, 19).

Víťazstvo nad Japonkami by Slovenky posunulo priamo do osemfinále. Nemusia však smútiť, keďže už pred druhým duelom skupinovej časti mali slovenské reprezentantky „vo vrecku“ miestenku v 1. kole vyraďovacej fázy tohto dôležitého turnaja z pohľadu postupu na budúcoročné olympijské hry v Tokiu.

Mená súperiek pre 1. kolo vyraďovačky sa Slovenky dozvedia v piatok ráno po skončení programu základných skupín.

Japonky otočili tretí set

Hráčky z „krajiny vychádzajúceho slnka“ si hneď v úvode zápasu vytvorili solídny náskok (4:0), ktoré Slovenky dokázali zmazať (5:5). V neskoršom priebehu prvého setu však dovolili Japonkám opäť „odskočiť“. Tie viedli 11:8 aj 17:12 a nakoniec doviedli set do víťazného konca.

V druhom dejstve sa priebeh stretnutia zmenil o stoosemdesiat stupňov. Slovenské hráčky v ňom od začiatku vyhrávali a napokon v ňom triumfovali o priepastných jedenásť bodov (21:10). Dobre vstúpili aj do rozhodujúceho tajbrejku, ale náskok 7:4 neudržali. Japonky vydareným úsekom hry dokázali otočiť skóre vo svoj prospech a nakoniec získali pre seba tretí set v pomere 15:12.

Turnaj World Tour v plážovom volejbale

  • Four stars – Moskva (Rus.) – štvrtok:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-12) – Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová (Rak.-21) 2:0 (19, 19)
Sanne Keizerová, Madelein Meppelinková (Hol.-5) – Megumi Murakamiová, Miki Košikawová (Jap.-28) 0:2 (-22, -18)
Megumi Murakamiová, Miki Košikawová (Jap.-28) – Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-12) 2:1 (16, -10, 12)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea ŠtrbováNatália Dubovcová