Stroj menom FC Chelsea valcuje konkurenciu

Chelsea Londýn

BLACKBURN 30. októbra (WEBNOVINY) – Anglický futbalový veľkoklub FC Chelsea zvíťazil v sobotňajšom zápase 10. kola Premier League nad Blackburn Rovers najtesnejším rozdielom 2:1. Skóre duelu síce v 22. min otvoril hlavou domáci zakončovateľ Benjani, ešte do polčasu však vyrovnal Nicolas Anelka a v závere duelu priklonil misky váh na stranu favorita Branislav Ivanovič. Pre trénera „The Blues“ Carla Ancelottiho to bolo 50. víťazstvo na lavičke londýnskeho mužstva v 71. zápase. Chelsea je so ziskom 25 bodov lídrom priebežnej tabuľky s päťbodovým náskokom pred FC Arsenal.

Ako je známe, FC Chelsea je jedným zo súperov MŠK Žilina v základnej F-skupine Ligy majstrov 2010/2011. V prvom vzájomnom stretnutí si Ancelottiho zverenci poradili so slovenským šampiónom na jeho pôde 4:1, odveta je na programe 23. novembra v Londýne.

Blackburn sa nezľakol zvučného mena súpera a od úvodných minút sa do neho pustil bez rešpektu. Boli to práve zverenci Sama Allardyca, ktorí sa ujali vedenia. V 22. min nedal gólmanovi Čechovi šancu zakončovateľ domácich Benjani Mwaruwari, ktorý hlavou usmernil do siete center El Hadji Dioufa. V 39. min vyrovnal v aktuálnej sezóne vo výbornej forme hrajúci Nicolas Anelka. Celá akcia sa začala pri dlhom odkope brankára „The Blues“ Petra Čecha, ktorý našiel Florenta Maloudu, ten adresoval krížny center Didierovi Drogbovi a útočník z Pobrežia Slonoviny v pokutovom území nesebecky priťukol loptu na päťku nabiehajúcemu Anelkovi. Po zmene strán mohli rozdielový gól vsietiť obe mužstvá, brankári sa však prekonávali.

Spasiteľom FC Chelsea sa napokon stal srbský obranca Branislav Ivanovič, ktorý v 84. min využil center Juriho Žirkova. Hráči londýnskeho giganta opäť potvrdili, že dokážu zvíťaziť aj v prípade ak nepodajú výkon na hranici svojich možností.

„Blackburn odohral výborný zápas, predovšetkým v prvom polčas nás dokázal zatlačiť do defenzívy. Náš výkon sa po zmene strán zlepšil, stavili sme na protiútoky a mali sme aj trochu šťastia. Uvedomovali sme si, že nám domáci nedarujú tri body, o to viac nás teší zisk troch bodov,“ povedal na margo sobotňajšieho merania síl tréner úspešného tímu Carlo Ancelotti.

Hrali sme najlepšie ako vieme, vytvorili sme si šance, čo nás proti takémuto protivníkovi veľmi teší. Sme ale smutní z toho, že sa nám napriek sľubnému vývoju nepodarilo bodovať. Chelsea je mužstvo, ktoré potrestá aj najmenšie zaváhanie. Ancelotti má k dispozícii mimoriadne skúsený káder doplnený o niekoľko talentovaných mladíkov,“ nechal sa počuť Allardyce.