Stümpel strelil už šiesty gól,

AKTUALIZOVANÉ o 20:33

MOSKVA 13. októbra (WEBNOVINY) – V utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Novosibirsk – Astana (3:4) opäť potvrdil výbornú formu slovenský reprezentant Jozef Stümpel. Tridsaťsedemročný útočník strelil v 27. minúte úvodný gól Astany po prihrávke slovenského obrancu Petra Podhradského, ktorým vyrovnával na 1:1. V kanadskom bodovaní má Stümpel už 14 bodov za 6 gólov a 8 asistencií a v priebežnom poradí mu patrí šiesta priečka. Darilo sa aj triu Slovákov obliekajúcich dres Spartaka Moskva, ktorí sa postarali o všetky góly svojho tímu na ľade Nižného Novgorodu, ale ich mužstvo aj tak prehralo 2:4. Na prvý gól Spartaka asistovali Jaroslav Obšut a Branko Radivojevič. Druhý presný zásah, ktorým Moskovčania znížili na 2:3, zaznamenal v 42. minúte Martin Cibák počas presilovky.

Výsledky – utorok:

Chabarovsk – Ufa 2:3 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Novosibirsk – Astana 3:4 (0:0, 2:2, 1:2) – Jozef Stümpel 1+0, Peter Podhradský (obaja Astana) 0+1

Nižnij Novgorod – Spartak Moskva 4:2 (0:1, 3:0, 1:1) – Martin Cibák 1+0, Jaroslav Obšut 0+1, Branko Radivojevič (všetci Spartak) 0+1

Viťaz Čechov – Jaroslavľ 1:8 (0:3, 1:1, 0:4)

CSKA Moskva – HK MVD 4:3 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)