Štyria slovenskí tenisti vypadli na turnajoch v prvom kole

Hantuchova
Daniela Hantuchová v zápase proti Simone Halepovej na turnaji v Dauhe Foto: SITA/AP

AUHA 14. februára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nasadená ako pätnásta prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Qatar Total Open v katarskej Dauhe (Premier 5, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch vonku) s Rumunkou Simonou Halepovou za 154 minút veľmi tesne 6:3, 2:6, 6:7 (4).

Napriek nepriazni okolností favorizovanej dvadsiatke svetového rebríčka sa napokon vypomstilo, že v rozhodujúcom sete si dvakrát neudržala náskok brejku vrátane stavu 6:5 na gemy a podávania na postup. V tajbrejku Hantuchová okamžite mala manko 0:3 s dvojitým brejkom. Od skóre 1:5 ešte znížila na 3:5 a neskôr z 3:6 na 4:6, ale črtajúci sa obrat už nedotiahla.

Víťazka minulotýždňového podujatia v thajskej Pattayi Hantuchová predtým uspela v 11 zo svojich ostatných 12 trojsetových zápasov, v dueli tohto typu triumfovala 6-krát v rade. Proti 20-ročnej 63. hráčke renkingu Halepovej si však najmä vlastnej zákonitej únavy pod vplyvom náročného programu nezlepšila tieto úctyhodné štatistiky.

Zverenkyňa Claudia Pistolesiho Hantuchová sa v Dauhe ešte predstaví vo štvorhre po boku Poľky Agnieszky Radwanskej. V singli zo Sloveniek vstúpi v utorok do bojov aj Dominika Cibulková, a to proti Talianke Flavii Pennettovej.

Cibulková prehrala s Pennettovou

Dominika Cibulková - Pauline Parmentierová

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rozlúčila s turnajom WTA Qatar Total Open v katarskej Dauhe (Premier 5, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch vonku) hneď po svojom prvom vystúpení.

Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka nasadená ako jedenástka prehrala v utorkovom dueli 1. kola dvojhry s nenasadenou Taliankou Flaviou Pennettovou za 125 minút tesne 3:6, 6:2, 5:7. Zdolaná hráčka si z turnaja odnáša 1 bod do hodnotenia a šek na 5800 dolárov.

Cibulková po nezvládnutom prvom dejstve nezložila zbrane a druhý set bol jednoznačne v jej réžii. Zverenkyňa Željka Krajana vstúpila dobre aj do rozhodujúcej časti, úvodný brejk však nedokázala potvrdiť a zrazu bolo 1:2 z jej pohľadu. Slovenka však opäť zabojovala, v piatej hre premenila druhý brejkbal a viedla 3:2. Skúsená 29-ročná Pennettová však následne vyhrala tri gemy za sebou (navyše čistou hrou v 6. hre) a išla podávať na víťazstvo v stretnutí.

Cibulková kontrovala čistou hrou pri podaní Talianky a potom vyrovnala aj na 5:5. Rodáčka z Brindisi „udržala“ v 11. hre svoj servis a dostala do ťažkostí svoju súperku. Slovenská tenistka prehrávala v 12. geme 0:30 a hoci vyrovnala na 30:30, záver vyšiel Pennettovej, ktorá premenila hneď prvý mečbal. Vo vzájomnej bilancii vedie v súčasnosti 23. hráčka renkingu nad Cibulkovou už 5:1, naposledy vlani na „harde“ v čínskom Pekingu triumfovala tiež po boji 6:1, 4:6, 6:4. Bratislavčanka ju naposledy a jediný raz zdolala na antuke v Bad Gasteine v roku 2007.

Dvojhra – 1. kolo:

Simona Halepová (Rum.) – Daniela Hantuchová (SR-15) 3:6, 6:2, 7:6 (4) za 154 minút

Flavia Pennettová (Tal.) – Dominika Cibulková (SR-11) 6:3, 2:6, 7:5 za 125 minút

Polášek prehral v Rotterdame

Polašek

Slovenský tenista Filip Polášek a Čech František Čermák prehrali v utorňajšom stretnutí 1. kola štvorhry na turnaji ATP World Tour 500 ABN AMRO World Tennis Tournament v holandskom Rotterdame (dotácia 1 207 500 eur, tvrdý povrch Decoturf v hale) s takisto nenasadeným argentínsko-nemeckým párom Juan Martín Del Potro, Philipp Petzschner za 68 minút 5:7, 3:6.

Štvorhra – 1. kolo:

Juan Martín Del Potro, Philipp Petzschner (Arg./Nem.) – František Čermák, Filip Polášek (ČR/SR) 7:5, 6:3 za 68 minút

Výsledok slovenského tenistu Martina Kližana v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger v talianskom Bergame (dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch v hale):