Sú vaši priatelia online? Už to zistíte aj na Instagrame

Phone 1235721_960_720.jpg

Vaši priatelia budú odteraz vedieť, koľko času trávite na Instagrame a platí to aj naopak. Spoločnosť vo štvrtok oznámila zavedenie novej funkcie, ktorá followerom umožní zistiť, kedy používate aplikáciu.

Koncept je podobný ako vo Facebook Messengeri – používatelia služby zistia, či je ten, koho sledujú, prihlásený, pomocou zelenej bublinky, ktorá sa objaví vedľa mena. Spoločnosť oznámila, že cieľom tejto funkcie je uľahčiť používateľom chatovanie v aplikácii. „Táto aktualizácia vám dáva možnosť mať z týchto konverzácii viac v reálnom čase,“ uviedla spoločnosť.

Táto služba umožní používateľom jednoduchšie chatovanie, zároveň ich však môže tlačiť k tomu, aby trávili na Instagrame viac času. CEO Instagramu povedal, že spoločnosť pracuje na funkciách boja proti závislostí na technológiách a zabezpečení, aby čas užívateľov na Instagrame bol „pozitívny a úmyselný.“

Užívatelia budú mať kontrolu nad svojím účtom, budú si môcť „aktivitu“ vypnúť a zostať tak pre ostatných v prípade záujmu neviditeľní. V prípade, že túto službu vypnú, ani oni neuvidia, kto je prihlásený.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Instagram