Suárezová-Navarrová odohrá rímske finále proti Šarapovovej

Suárezová Navarrová - Kerberová
Španielska tenistka Carla Suárezová-Navarrová počas osemfinálového zápasu US Open, v ktorom porazila Nemku Angelique Kerberovú 4:6, 6:3, 7:6 (3). Foto: SITA/AP

RÍM 16. mája (WEBNOVINY) – Španielska tenistka Carla Suárezová-Navarrová a Ruska Maria Šarapovová zabojujú v nedeľu o titul vo dvojhre na prestížnom turnaji WTA Premier 5 Internazionali BNL d´Italia na antuke v Ríme (dotácia 2 183 600 USD).

Turnajová desiatka Suárezová-Navarrová v prvom semifinálovom súboji zvíťazila nad dvojkou „pavúka“, Rumunkou Simonou Halepovou, v trojsetovom boji za 150 minút 2:6, 6:3, 7:5. Španielska tenistka prehrávala 2:6 a 0:1 s brejkom a v treťom sete bola za stavu 4:5 a 0:30 dve loptičky od prehry, ale záver zvládla bravúrne.

Rumunská súperka Španielke uľahčila úlohu v tom, že urobila v zápase až 60 nevynútených chýb. Suárezová-Navarrová dosiahla najväčšie víťazstvo kariéry z pohľadu rebríčkového postavenia súperky. Doteraz nikdy nevyhrala zápas nad svetovou jednotkou alebo dvojkou (bilancia 0:9).

V druhom sobotňajšom semifinále v súboji ruských súperiek skúsenejšia svetová trojka Maria Šarapovová zdolala 21-ročnú kvalifikantku Dariu Gavrilovovú za 108 minút 7:5, 6:3. Dvadsaťosemročná Šarapovová môže vo finále nadviazať na svoje rímske antukové triumfy zo sezón 2011 a 2012.