Súboj titanov ukončila remíza, body sa delili aj v Donecku

Persie

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – V šlágri osemfinálového programu futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 medzi Realom Madrid a Manchestrom United sa zrodil nerozhodný výsledok 1:1.

Aj ďalší stredajší prvý zápas osemfinále kontinentálnej pohárovej súťaže číslo jeden sa skončil remízou.

Šachtar Doneck neudržal vedenie nad favorizovanou Borussiou Dortmund a súperi sa rozišli zmierlivo 2:2.

S výsledkom v najväčšom hite osemfinálového itineráru môžu byť spokojnejší „červení diabli“, ktorí majú pred odvetou na Old Trafforde slušnú východiskovú pozíciu. Oba góly na Štadióne Santiaga Bernabéua padli v prvom polčase a v oboch prípadoch strelci skórovali hlavičkou.

Strelnica v Madride

Najprv v 20. min na rohový kop Wayna Rooneyho dobre zareagoval Danny Welbeck a potrestal nedorozumenie brankára Diega Lópeza so svojimi spoluhráčmi. O vyrovnanie sa postaral hviezdny krídelník Madridčanov Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonier krásne vyskočil na center argentínskeho reprezentanta Ángela di Maríu.

V hlavnom meste Španielska videli diváci kvalitný ofenzívny futbal s množstvom šancí na oboch stranách, hráči vystrelili dovedna 41-krát. Devätnásťnásobný anglický šampión neprehral už 16 súťažných stretnutí po sebe

Donecku chýbali tri minúty

Robert Lewandowski

V ukrajinskom Donecku otvoril skóre kapitán domáceho mužstva Chorvát Darijo Srna. Na jeho presný zásah odpovedal ešte pred polčasovou prestávkou poľský legionár Robert Lewandowski.

V druhom dejstve striedajúci Douglas Costa poslal domácich opäť do vedenia, ale Šachtar neudržal sľubný náskok.

Pripravil ho oň nemecký reprezentačný stopér Mats Hummels tri minúty pred koncom riadneho hracieho času.

Odvety týchto dvoch stretnutí sú na programe v stredu 13. marca.

Výsledky:

Real Madrid (Šp.) – Manchester United (Angl.) 1:1 (1:1)

Góly: 30. Cristiano Ronaldo – 20. Welbeck, rozhodoval: Brych (Nem.)

Real Madrid: Diego López – Arbeloa, Sergio Ramos, Varane, Fábio Coentrao – Khedira, Xabi Alonso (84. Pepe) – Á. Di María (75. Modrič), Mesut Özil, Cristiano Ronaldo – Benzema (60. Higuaín)

Manchester: De Gea – Rafael da Silva, R. Ferdinand, J. Evans, Evra – Welbeck (73. Valencia), Carrick, Ph. Jones, Kagawa (64. Giggs) – Van Persie, Rooney (84. Anderson)

Šachtar Doneck (Ukr.) – Borussia Dortmund (Nem.) 2:2 (1:1)

Góly: 31. D. Srna, 68. Douglas Costa – 41. R. Lewandowski, 87. Hummels, rozhodoval: Webb (Angl.)

Šachtar Doneck: Pjatov – D. Srna, Rakickij, Čigrinskij, Razvan Rat – Fernandinho, Hübschman – Alex Teixeira (84. Eduardo), H. Mchitarjan, Taison (62. Douglas Costa) – Luiz Adriano

Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Felipe Santana, Hummels, Schmelzer – Kehl, S. Bender – Blaszczykowski (80. Leitner), Götze, Reus (90.+ Schieber) – R. Lewandowski

Viac k osobe Cristiano RonaldoDanny WelbeckFabio CoentraoMesut ÖzilRobert LewandowskiSergio RamosXabi Alonso