Súd rozhodol o väzbe pre troch obvinených z vraždy novinára Kuciaka

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Obžalovaný Tomáš Zs. počas príchodu na neverejné zasadnutie v Pezinku, na ktorom senát Špecializovaného trestného rozhodoval o väzbe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Pezinok, 13. november 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 13. novembra 18.43

Trojica obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, konkrétne Alena Zs., Tomáš Sz. a Miroslav M., ostáva aj po podaní obžaloby na súd vo väzbe. Rozhodol o tom v stredu na neverejnom zasadnutí Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

Médiám informáciu potvrdil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry s tým, že Alena Zs. a Tomáš Sz. proti rozhodnutiu podali sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Kočnera sa konanie netýkalo

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v tomto prípade obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. Tiež na podnikateľa Mariana K., ktorý je momentálne tiež stíhaný väzobne, ale pre kauzu údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Z tohoto dôvodu sa ho stredajšie konanie pred súdom netýkalo.

Obvinených pred súd predviedli eskorty kukláčov za sprísnených bezpečnostných podmienok. Ďalší pôvodne obvinený Zoltán A. bol vyčlenený na samostatné konanie a v prípade vystupuje ako svedok. S prokurátorom už uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú ešte musí odobriť súd.

Vražda podnikateľa Molnára

V obžalobe proti štvorici je zahrnutých šesť skutkov, vrátane vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej a tiež vraždy kollárovského podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. V prípade uznania viny hrozí obvineným trest 25 rokov alebo doživotie. Senát Špecializovaného trestného súdu momentálne študuje spisový materiál, ktorý má viac ako 25-tisíc strán.

Jána Kuciaka a jeho partnerku zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača pri Galante. Kuciak pracoval pre portál Aktuality.sk a zaoberal sa ja kauzami spojenými s Marianom K.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakMartina KušnírováMiroslav M.Tomáš Sz.Zoltán A.
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR