Sudca poslal do väzby dvoch ľudí zadržaných počas akcie Syseľ

Sudca, súd
Policajná akcia Syseľ bola zameraná na podplácanie a nepriamu korupciu. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) vo štvrtok 21. októbra rozhodol o vzatí do väzby obvineného podnikateľa Mariána S. a tiež obvineného M.N.

Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudkjáková, dôvodom väzby u obvineného Mariána S. je obava z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba. Dôvodom väzby u obvineného M.N. je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba.

Obvinení podali voči rozhodnutiu sťažnosť

„Sudca pre prípravné konanie žiadosti obvinených o nahradenie väzby písomným sľubom zamietol a väzbu nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ povedala Kudjáková.

Doplnila, že rozhodnutie nie je právoplatné, nakoľko obvinení podali proti nemu sťažnosť a sťažnosť podal aj prokurátor proti neakceptovaniu dôvodu preventívnej väzby u obvineného M.N. „O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR,“ dodala hovorkyňa.

Nepriama korupcia a podplácanie

Národná kriminálna agentúra v utorok 19. októbra v rámci protikorupčnej akcie Syseľ zadržala na východe Slovenska tri obvinené osoby.

V tomto prípade má ísť o trestné činy podplácania a nepriamej korupcie na rôznych súdoch v Prešovskom a Košickom kraji. Obvinených vo veci je spolu šesť osôb. Podnikateľ Marián S. bol podľa medializovaných informácií blízky viacnásobne stíhanému Marianovi K.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KudjákováMarián KočnerMarián Sisák
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR