Sudca z akcie Búrka zostáva vo väzbe, najvyšší súd jeho žiadosť o prepustenie zamietol

SÚDY: Rozhodovanie o väzbe obvinených sudcov
Obvinený sudca Krajského súdu v Bratislave Richard Molnár. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény

Sudca obvinený po policajnej akcii Búrka, Richard M., ostáva vo väzbe. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát NS SR pod vedením predsedu senátu Juraja Klimenta na utorkovom neverejnom zasadnutí o sťažnosti prokurátorky Úradu špeciálnej prokuratúry rozhodol tak, že napadnuté uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 16. júna v celom rozsahu zrušil a žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu zamietol.

„Ponuku dôveryhodnej osoby JUDr. Petra Š., sudcu Krajského súdu v Bratislave neprijal, väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil a ponuku peňažnej záruky JUDr. Danice M. neprijal. Z uvedeného teda plynie, že senát 5T ponechal obvineného Richarda M. vo väzbe z dôvodov takzvanej kolúznej a pokračovacej väzby,“ uviedla Važanová.

Národná kriminálna agentúra zasahovala v marci tohto roku počas akcie s názvom „Búrka“ proti sudcom podozrivým z korupcie. Celkovo ich bolo zadržaných 13, niektorí z nich sú stíhaní na slobode, iní väzobne.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Alexandra VažanováJuraj KlimentRichard Molnár
    Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry