Súdna tajomníčka šoférovala pod vplyvom alkoholu

Peniaze odskodne sudy kladivko
Foto: ilustračné, Thinkstock

BANSKÁ BYSTRICA 1. júna (WEBNOVINY) – Súdna tajomníčka Krajského súdu v Banskej Bystrici Edita Maťuchová jazdila pod vplyvom alkoholu a následne havarovala.

Policajti u nej pri dychovej skúške zistili viac ako dve promile alkoholu. Okresný súd v Banskej Bystrici jej za to uložil peňažný trest päťsto eur a na rok zakázal šoférovať. Do zákazu sa zarátava aj doba od zadržania vodičského preukazu po nehode.

Pod vplyvom alkoholu jazdila 41-ročná Maťuchová s Peugeotom 206 v Banskej Bystrici. Šoférovanie večer po 22. hodine 4. novembra 2014 nezvládla na Wolkerovej ulici, kde prešla cez protismernú časť vozovky až na chodník a prednou časťou vozidla narazila do stĺpa trolejového vedenia. Pri opakovanej skúške jej v dychu policajti namerali viac ako dve promile alkoholu. Tým spáchala prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Maťuchovú odsúdil okresný súd v skrátenom konaní trestným rozkazom, voči ktorému podala odpor. Súd by bol musel vo veci pojednávať, ale Maťuchová nakoniec svoje rozhodnutie zmenila a odpor vzala späť. Tým sa rozsudok stal právoplatný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom