Súhrn finalových disciplín - nedeľa 21. februára

Ireen Wüstová
Foto: AP Photo/Matt Dunham

VANCOUVER 22. februára (WEBNOVINY) – Súhrn nedeľňajších finálových disciplín na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri:

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Muži – skikros: 1. Michael Schmid (Švajč.), 2. Andreas Matt (Rak.), 3. Audun Grönvold (Nór.), 4. Christopher Delbosco (Kan.), 5. Enak Gavaggio (Fr.), 6. Davey Barr (Kan.), 7. Scott Kneller (Austr.), 8. Filip Flisar (Slovin.), 9. Errol Kerr (Jam.), 10. Stanley Hayer (Kan.).

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Muži – superkombinácia: 1. Bode Miller (USA) 2:44,92 min, 2. Ivica Kostelič (Chorv.) +0,33 s, 3. Silvan Zurbriggen +0,40, 4. Carlo Janka (obaja Švajč.) +0,62, 5. Ted Ligety (USA) +0,90, 6. Benjamin Raich (Rak.) +1,21, 7. Ondřej Bank (ČR) +1,27, 8. Christof Innerhofer (Tal.) +1,53, 9. Kjetil Jansrud (Nór.) +1,58, 10. Will Brandenburg (USA) +2,14,… Jaroslav Babušiak (SR) nedokončil zjazd.

BIATLON

Muži – preteky na 15 km s hromadným štartom: 1. Jevgenij Usťugov (Rus.) 35:35,7 min (0 trestných okruhov), 2. Martin Fourcade (Fr.) +10,5 s (3), 3. Pavol Hurajt (SR) +16,6 (0), 4. Christoph Sumann (Rak.) +25,9 (1), 5. Daniel Mesotitsch (Rak.) +30,2 (3), 6. Ivan Čerezov (Rus.) +33,5 (3), 7. Dominik Landertinger (Rak.) 34,0 (4), 8. Vincent Jay (Fr.) +34,6 (1), 9. Jakov Fak (Chorv.) +34,8 (3), 10. Michael Greis (Nem.) +35,0 (3).

Ženy – preteky na 12,5 km s hromadným štartom: 1. Magdalena Neunerová (Nem.) 35:19,6 min (2 trestné okruhy), 2. Oľga Zajcevová (Rus.) +5,5 s (1), 3. Simone Hauswaldová (Nem.) +7,3 (2), 4. Oľga Medvedcevová (Rus.) +21,2 (0), 5. Teja Gregorinová (Slovin.) +29,4 (1), 6. Darja Domračevová (Bielorus.) +33,6 (1), 7. Sandrine Baillyová (Fr.) +42,4 (2), 8. Anastasia Kuzminová (SR) +43,3 (3), 9. Andrea Henkelová (Nem.) +53,9 (1), 10. Helena Jonssonová (Švéd.) +56,3 (2).

BOBY

Dvojboby mužov: 1. Nemecko I (André Lange, Kevin Kuske) 3:26,65 min (51,59/51,72/51,57/51,77), 2. Nemecko II (Thomas Florschütz, Richard Adjei) +0,22 s (51,57/51,85/51,62/51,83), 3. Rusko I (Alexander Zubkov, Alexej Vojevoda) +0,86 (51,79/52,02/51,80/51,90), 4. Švajčiarsko I (Ivo Rüegg, Cédric Grand) +1,20 (51,76/52,18/51,92/51,99), 5. Kanada II (Pierre Lueders, Jesse Lumsden) +1,22 (51,94/52,12/51,87/51,94), 6. USA I (Steven Holocomb, Curtis Tomasevicz) +1,29 (51,89/52,04/51,98/52,03), 7. Rusko II (Dmitrij Abramovič, Sergej Prudnikov) +1,81 (52,03/52,40/52,11/51,92), 8. Lotyšsko I (Edgars Maskalans, Daumants Dreiškens) +2,43 (52,16/52,32/52,77/52,43), 9. Nemecko III (Karl Angerer, Gregor Bermbach) +2,64 (52,23/52,43/52,19/52,44), 10. John Napier, Steven Langton (USA) +2,75 (52,28/52,45/52,31/52,36),…20. Slovensko I (Milan Jagnešák, Petr Nárovec) +5,41 (53,18/53,16/52,73/52,99).

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

1500 m žien: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 1:56,89, 2. Kristina Grovesová (Kan.) 1:57,14, 3. Martina Sáblíková (ČR) 1:57,96, 4. Margot Boerová (Hol.) 1:58,10, 5. Nao Kodairová (Jap.) 1:58,20, 6. Christine Nesbittová (Kan.) 1:58,33, 7. Annette Gerritsenová (Hol.) 1:58,46, 8. Jekaterina Šichovová (Rus.) 1:58,54, 9. Anni Friesingerová (Nem.) 1:58,67, 10. Daniela Anschützová-Thomsová (Nem.) 1:58,85.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováAndrea HenkelováBenjamin RaichBode MillerCarlo JankaChristof InnerhoferDarja DomračevováHelena JonssonováIvica KosteličJakov FakKjetil JansrudMagdalena NeunerováMartin FourcadeMartina SáblíkováOľga ZajcevováPavol HurajtSimone Hauswaldová