Súhrn piatkových výsledkov 6. kola Slovnaft extral

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov piatkových zápasov 6. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK 36 Skalica 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 5. M. Bartánus (Devečka), 28. Cibuľa (M. Bartánus), 52. Kriška (Pohanka) – 17. Kostourek, 22. Jarolín (Pálffy), 26. Zálešák (Pálffy), 62. Pálffy (trestné strieľanie)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Hranáč (Skalica) na 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Gajan, Smrek, 1400 divákov

Liptovský Mikuláš: Hála – Heš, D. Devečka, Kumstát, P. Lištiak, Privoznik, M. Varga, Martinka, M. Bača – M. Bartánus, J. Halaj, Cibuľa – Tomášek, Pohanka, Kropáč – Mikula, Kuric, Kriška – Roháč, Kadura

Skalica: Falter – Gründling, Hranáč, M. Výborný, Škápik, Gula, R. Jendek, Beňa, Schnabel – Pálffy, Zálešák, R. Hartmann – Lušňák, R. Školiak, D. Pašek – Kocák, Jarolín, T. Višňovský – Novák, Kostourek, Kutálek

Skaličania začali tak, ako sa na vedúce mužstvo extraligy patrí. Už po 13 sekundách mohol skórovať Pálffy a v zapätí Hartmann, ale neuspeli. Keď bol v 4. min vylúčený Heš, v oslabení mohol skórovať domáci Tomášek po chybe Faltera, ale za cenu faulu mu v tom zabránil Pálffy. Pri hre štyroch proti štyrom skóroval Bartánus. Liptáci ožili, hostia boli pod tlakom a Falter sa začal potiť v bránke hostí. Keď bol v 8. min vylúčený do konca zápasu Hranáč, Liptáci svoju presilovku dokonca prehajdákali. Mali síce šance, ale to bolo málo, lebo ich nedokázali premeniť. V 14. min sa im znovu naskytla veľká príležitosť, keď bol vylúčený Schnabel, Halaj ju však premárnil a tak Liptáci sedem minútovú presilovku doslova zahodil. V 16. min mohlo byť vyrovnané, ale Hála vychytal Kocáka. V zapätí Kostourek po neskutočnej chybe domácej obrany do prázdnej bránky vyrovnal. Podľa priebehu hry to bolo nečakané, ale Liptáci pykali za nepremenené šance. V druhej tretine dokonca inkasovali 15 sekúnd pred vypršaním trestu, keď po prihrávke Pálffyho skóroval Jarolín. V 26. min na dvakrát nedokázal Faltera prekonať Tomášek, ale hneď z protiútoku opäť na dvakrát zdolal Hálu Zálešák. V 28. min pri signalizovanom treste Bartánus pekne prihral Cibuľovi a bolo 2:3. O tohto momentu sa začal hrať výborný hokej. Hralo sa hore dole, ale mužstvá svoje šance nedokázali premieňať. Poslednú tretinu začali Liptáci náporom, v 42. min Kropáč pred Falterom neuspel a ten istý hráč v 46. min nedal gól ani do prázdnej bránky. Liptáci robili všetko pre vyrovnanie, ale ich bývalý brankár Falter doslova čaroval. V 52. min bol však pri signalizovanom treste bezmocný proti Kriškovej strele a bolo vyrovnané. Hneď na to Halaj z dobrej pozície netrafil. V 56. min bol vylúčený Mikula hostia neuspeli a navyše bol vylúčený Školiak. Fatálnu chybu domáceho Devečku Hála doslova zázračne zachránil, a keď v poslednej minúte domáci zahodili dve vyložené šance muselo sa predlžovať. Hneď v prvej minúte predĺženia bol vylúčený Jarolín. V oslabení ušiel Pálffy, bol faulovaný a z trestného strieľania sám rozhodol.

Mojmír Trličík (tréner Liptovského Mikuláša): „Konečne sme skórovali v stretnutí ako prví. Ale nič nám to nepomohlo, lebo keď sme mohli zvýšiť skóre a rozhodnúť zápas, nedokázali sme dať gól. Mohli sme vyhrávať aj vyšším rozdielom, ale hrali sme kŕčovite, pod dojmom zlých výsledkov. Za stavu 3:3 sme hrali to, čo sme chceli, žiaľ v predĺžení sme súperovi sami ponúkli šancu na víťazstvo.“

Martin Pešout (asistent trénera Skalice): „Začali sme veľmi zle, hrali sme v oslabení deväť minút a boli sme radi, že sme inkasovali len jeden gól. V tomto úseku zápasu domáci mohli rozhodnúť o výsledku. Potom sme ušli súperovi na 3:1, ale začali sme vyrábať zbytočné chyby, čo domáci využili na vyrovnanie. V predĺžení sa ukázala veľkosť Pálffyho, ktorý rozhodol o našom víťazstve.“

HK Poprad – MHC Martin 2:5 (2:3, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Lapšanský (Šechný, Jasečko), 20. Fabian (Klouda, A. Kroták) – 6. Klepáč (Uram, L. Říha), 12. Themár (Markovič, Drgoň), 13. I. Dornič (Uram, Klepáč), 28. M. Beran (L. Říha, Uram), 37. Appel (I. Ďatelinka, L. Říha)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Gašparík, Tornay, 2269 divákov

Poprad: Šimonovič – Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Dora, Bartoň – Škovira, Klouda, A. Kroták – Lapšanský, Šechný, Igor Majeský – Mašlonka, Rataj, Marcel Haščák – Čížek, Buc, P. Svitana

Martin: Dzubina – Polák, Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, Obuch, Drgoň, Zukal, Šimka – Uram, M. Beran, I. Dornič – Appel, L. Říha, Trokan – Themár, Markovič, Galamboš – Šišovský, Baček, Škumát

Úvodné minúty boli poznačené dvoma vylúčeniami domácich hráčov, z čoho Klepáč vyťažil prvý gól v 6. minúte. Poprad v ďalších minútach postupne preberal aktivitu, ale Martinčanom vyšiel v 12. minúte brejk, ktorý úspešne zakončil Themár. Kamzíci sa rýchlo dostali na kontakt, keď už po 31 sekundách Lapšanský prestrelil Dzubinu. Prešlo však len 22 sekúnd a hostia schladili domácu radosť po presnej Dorničovej strele. Rozbehnutý gólostroj zastavil až oddychový čas Popradu. Domáci však znížili gólom do šatne, keď si našiel cestu do siete Fabianov projektil od modrej. Martin však opäť odskočil na rozdiel dvoch gólov v 27. minúte po dokonalom vyšachovaní domácej obrany v presilovke a Beranovom pohodlnom zakončení. V polovici tretiny mal Martin na dlhé minúty výhodu niekoľkých presilových hier, počas ktorých výrazne ubúdalo síl domácemu tímu. Z toho rezultoval piaty gól v Šimonovičovej sieti po vtipnej kombinačnej akcii Ivana Ďatelinku s Appelom. Záverečná časť už veľa vzruchu nepriniesla. Hostia kontrolovali priebeh hry, domácich do vážnejších šancí nepúšťali a ustrážili si svoje

Vladimír Klinga (tréner Popradu): „My sme dnes začali zle, ako keby sme si príliš uvedomovali dôležitosť stretnutia. Vplyv na náš výkon mali zbytočné časté vylúčenia a počas prvých dvoch tretín sme sa nevedeli dostať do správneho tempa. Až v záverečnej sme trochu zdvihli hlavu, ale na zvrátenie výsledku to bolo proti pozornému Martinu málo.“

Dušan Gregor (tréner Martina): „V Poprade sme získali cenné tri body, pretože Poprad je doma silný. Musím pochváliť naše mužstvo, že naša hra mala to, po čom volám – disciplínu, nasadenie a tímovú súdržnosť.“

HK Spišská Nová Ves – MsHK Garmin Žilina 6:3 (0:3, 4:0, 2:0)

Góly: 29. S. Pavličko (Smotrila, M. Školiak), 31. Hamrák (Prokop), 34. L. Jurík (Čintala), 36. L. Jurík (Heizer), 50. Smotrila (S. Pavličko, Leskovjanský), 60. L. Jurík (Macejka, Heizer) – 6. Kokavec (Turoň, Spilar), 13. R. Krajči (P. Barinka, Nádašdi), 17. Spilar (M. Horák, Pleva)

Vylúčení: 5:14 na 2 min, navyše: Gurčík – Spilar, Bobček všetci na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – T. Orolin, Snášel, 3530 divákov

Spišská Nová Ves: Polc – M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský – Lemešani, S. Pavličko, Smotrila – Macejka, L. Jurík, Saluga – Vartovník, Hamrák, Prokop – Leskovjanský, Heizer, Hübler

Žilina: Lipovský (36. min Beňo) – Nádašdi, Bobček, Hriňa, Rúfus, M. Horák, Turoň, V. Urban, Krčula – P. Barinka, Palovčík, R. Krajči – Drevenák, Vala, Škoda – Kokavec, Pleva, Spilar – Koložváry, M. Hreus, Valášek.

Spišiaci začali súboj zo žilinskými vlkmi zle. Laxný prístup domácich mohli hneď v úvode potrestať Koložváry či Palovčík, Polc bol však pozorný. V 6. min hrali hostia presilovku a Polcom vyrazený puk poslal do siete Koložváry, ani tento gól neprebral Spišiakov z letargie a tak Žilina trestala ďalej. V 13. min Barinka napálil od modrej, puk pred domácim gólmanom tečoval Krajči a bolo 0:2. Hernú snahu Spišiakov v prvej časti hry dokončil Spilar, ktorý v 16. min po chybe domácej obrany zvyšoval už na rozdiel troch gólov. 17 sekúnd pred koncom tretiny nariadil rozhodca proti domácim trestné strieľanie, Škoda však neuspel. V druhej tretine vykorčuľovala na ľad úplne iná Spišská Nová Ves. Hráči si dôrazom a pohybom pýtali fauly a v presilovkách udreli. Najprv v 29. min Pavličko zakončil akciu na jeden dotyk a už o dve minúty Hamrák po nádhernej Prokopovej akcii znížil na rozdiel gólu. V 34. min už bolo vyrovnané. Jurík obišiel obrancu a bekhendom prekonal Lipovského. Strelecký presilovkový uragán Spišiakov však pokračoval. V 36. min opäť Jurík zvyšoval na 4:3 a vyhnal hosťujúceho gólmana na striedačku. V poslednej časti očakávaný žilinský nápor neprišiel. Spišiaci Smotrilom upravili na 5:3. Minútu pred koncom skompletizoval svoj hetrik Jurík.

Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): „Začiatok bol z našej strany neuveriteľne nervózny, rýchlo sme prehrávali 0:3. Chcem sa poďakovať našim divákom, že nás za tohto stavu nevypískali. Zlomom v zápase bolo nevyužité trestné strieľanie Žiliny. V ostatných dvoch tretinách nás super vylúčeniami postavil na nohy a my sme už do konca zápasu hrali vynikajúco.“

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „Takým skúseným hráčom, akých máme v kádri, sa nemôže stať, že pustia zápas, v ktorom vyhrávajú o tri góly. V prvej tretiny išlo všetko podľa predstáv, no v druhej sme nedovolenými zákrokmi postavili domácich na nohy a tí už potom dominovali. V štyroch sa zápas vyhrať nedá. “

HKm Zvolen – HC Slovan Bratislava 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Góly: 6. Lipiansky (Vaic, Bohunický), 8. Demel (Hujsa, Kuľha), 40. Lipiansky (Vaic, Richard Huna), 42. Richard Huna (Tesařík, Tulupov), 44. Kuľha (Hujsa, Tulupov)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Stano, Bundil, 2248 divákov

Zvolen: J. Laco (44. Škrečko) – Pikkarainen, Javín, L. Čierny, Juraško, Cebák, Hraško, J. Valach, Tomaška – Mäkiaho, R. Liščák, Pavliš – Gálik, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký – Michal Chovan, F. Turek, Lelkeš – Marcinek, Otčenáš, V. Baláž

Slovan Bratislava: Rybár – J. Kováčik, Bohunický, Tulupov, Tesařík, Turunen, Štajnoch – Demel, Hujsa, Kuľha – Richard Huna, Lipiansky, Vaic – V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan – Jankovský, O. Rusnák, T. Varga

Vo Zvolene začali lepšie hostia, už v 2. min nevyužil Hujsa sólo. V 6. min sa však po Vaicovej prihrávke Lipiansky zblízka nemýlil. Slovanistom vyšiel rýchly protiútok a prekvapili snaživých domácich. Hostia začali dominovať na ľade a vytvárať si šance. V 8. min sa nepresadil Hujsa, o pár sekúnd neskôr sa však ten istý hráč preštrikoval pred zvolenskú bránku, ideálne našiel Demela a bolo 0:2. Zvolenčania sa iba málo dostávali do príležitostí a Rybár nemal veľa práce. Gólman Bratislavčanov si musel poradiť iba s Mäkiahovým bekendom a Liščiakovu dorážkou. Až v druhej tretine domáci zapli na vyššie obrátky a prišli vyložené šance. Prvú z nich nevyužil nikým nekrytý Pikkarainen, potom sa po Turekovej prihrávke zblízka nepresadil Chovan a následne z pravej strany ani Lelkeš. V polovici zápasu po Kopeckého prihrávke spálil tutovku Pavliš, ktorý netrafil prázdnu bránku Slovana. Rozhodca Daniel Konc prvýkrát vylučoval až v 36. min, keď poslal na trestnú lavicu Bohunického, no domáci v presilovke nehrozili. Až po jej skončení išiel sám na Rybára Turek, no prestrelil. Prišiel trest, v 40. min sa zrazili dvaja Zvolenčania pred bránkou, Lipiansky ich obišiel a zavesil puk za bezmocného Laca – 0:3. Aj v treťom dejstve sa presadili iba hráči hostí. Už po 69 sekundách Tesařík vysunul Hunu, ktorý ušiel domácej obrane a Slovan prekonal Laca štvrtýkrát. O necelé dve minúty zvolenský gólman kapituloval opäť, keď sa Kuľha pred bránkou pohral s obrancami Zvolena a zblízka efektne zvýšil na hrozivých 0:5. Laca vystriedal Škrečko, ktorý si udržal čisté konto, hoci čelil ďalším šanciam hosťujúceho tímu – presadiť sa mohol najmä Kuľha. V tretej tretine sa už aj vylučovalo, na trestnú lavicu putovalo 5 hráčov, no celkovo sa pod Pustým hradom odohralo slušné stretnutie.

Miloš Holaň (tréner Zvolena): „Upozorňoval som hráčov na prečíslenia hostí, no nedali si na ne pozor a práve z nich sme inkasovali dva góly. Až v druhej tretine sme sa dostali do tlaku, mali sme niekoľko šancí, no nedokázali sme poslať puk ani do prázdnej bránky. Naopak, inkasovali sme tretí gól a už sme sa nevedeli dostať do potrebného tempa. Prehra ma mrzí, výkon dvoch fínskych posíl objektívne hodnotiť nemôžem, pretože ešte dnes nemali všetky veci vo Zvolene a majú herný výpadok.“

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana Bratislava): „Mali sme dobrý nástup do zápasu. Už v 8. min sme viedli 2:0 pričom Hujsa nevyužil sólo. Vytvorili sme si šance, k zápasu pristúpili moji zverenci zodpovedne, dobre sa na súpera pripravili. V druhej tretine nás síce Zvolen dostal pod tlak, vytvoril si šance, ale podržal nás Rybár. O všetkom rozhodol tretí gól Lipianskeho a potom už nebolo o čom.“

HK Orange 20 – HC Košice 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Góly: 3. Cingel (T. Devečka), 29. Ján Sýkora (J. Gašparovič, L. Hudáček), 43. Hudáček (J. Gašparovič, Ján Sýkora) – 4. Dravecký (Juraj Faith, Deyl), 19. P. Bartoš (Juraj Faith, Chmelo), 21. Dravecký (P. Bartoš), 21. Rudolf Huna (Gron, Juraj Sýkora), 54. Kledrowetz (Juraj Faith, Tabaček), 55. Šimurda (Kmiť, Deyl)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška – M. Orolin, Horínek, 431 divákov

HK Orange 20: Čiliak – Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka, Vojsovič – L. Hudáček, Grošaft, J. Gašparovič – M. Bakoš, Mlynarovič, Uhnák – Lisoň, J. Petro, Ján Sýkora – Šimčák, Cingel

Košice: J. Hudáček – Tabaček, M. Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl, Pichnarčík – Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš – Rudolf Huna, Gron, Juraj Sýkora – Šimurda, Húževka, Kmiť – Höglund, Mertel, Jenčík – Baláž

Už v 3. min Devečka obral na modrej o puk Höglunda prihrával ho pred bránku voľnému Cingelovi, ktorý z prvej prekonal Hudáčka a otvoril skóre stretnutia. Vyrovnanie prišlo už o 45 sekúnd, keď sa Košičania dostali do útočného pásma, vyšachovali domácu obranu a po osi Deyl, Faith, Dravecký sa skóre vyrovnalo. V 19. min Faith v oslabení ideálne prihrával do jazdy Bartošovi, ktorý sa natlačil cez obrancu a krížnou strelou popod vyrážačku Čiliaka posla svoj tím do vedenia 2:1. Po zmene strán Košičanom stačila len 1 minúta, aby strelili hneď dva góly. Najskôr Bartoš nahral Draveckému na prvú strelu, ten vystrelil do zadného mantinelu, odkiaľ sa k nemu puk znova odrazil priamo na hokejku, tentokrát však už bol úspešný. Hneď po ňom Juraj Sýkora zatiahol puk do pásma, prihrával Gronovi, ktorý videl voľného Hunu, ten strieľal z prvej a zvýšil na 1:4. V 29. min staré známe nedáš – dostaneš sa opäť potvrdilo. Najprv na jednej strane neuspel strelou z pomedzi kruhov po peknej kombinácii Košičanov Kledrowetz. Z následného protiútoku po ešte krajšej akcii domácich hráčov zužitkoval Gašparovičovu prihrávku Sýkora. V 43. min gólman Hudáček spravil chybu pri rozohrávke, jeho prihrávku zachytil Ján Sýkora, ktorý hneď prihrával puk na Gašparoviča pred bránku ten ho však netrafil ideálne, puk ostal ležať vedľa bránky odkiaľ ho L. Hudáček zasunul za chrbát svojho brata. V 54. min využil presilovku Košíc Kledrowetz, ktorý sa postavil medzi kruhy, kde dostal prihrávku od mantinelu od Faitha a otočený bokom k bránke zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. O necelú minútu neskôr si domáci obrancovia zrazili Šimurdovu strelu spoza bránky odkiaľ prepadla záhadným spôsobom až za chrbát prekvapeného Čiliaka.

Štefan Mikeš (HK Orange 20): „Mrzí ma výsledok, dostali sme šesť gólov, čo je doma veľa. Narobili sme viaceré chyby v defenzíve, ale ukázali sme pekné momenty – ofenzívne, herné, kombinačné. Ukázali sme dnes veľký talent, veľké možnosti, ale ukázali sme na druhej strane aj chyby. Máme chuť ísť ďalej, ale musíme koncepčne celých 60 minút hrať disciplinovane, vyvarovať sa chýb, lebo súper ako sú Košice to dokáže využiť.“

Pavel Hulva (Košice): „Dobre, že sme vyhrali. Vstúpili sme do zápasu v pohode, prvé 3 minúty sme mali tlak, ale, bohužiaľ, sme inkasovali. Dokonca prvej tretiny sme otočili a na začiatku druhej tretiny sme dali ďalšie dva rýchle góly. Domáci dokázali stiahnuť na 3:4, potom to bolo vyrovnané, nakoniec sa prejavila naša skúsenosť a dali sme dva góly. S výsledkom som spokojný.“

Viac k osobe Ján SýkoraJuraj FaithMarcel HaščákMichal ChovanRichard HunaRudolf Huna