Súhrn piatkových výsledkov Slovnaft extraligy

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov piatkových zápasov 4. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

HK Spišská Nová Ves – MHC Martin 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 18. M. Školiak (Smotrila), 24. Prokop (Vartovník, Heizer), 28. Leskovjanský (Čintala, Gurčík), 35. Vartovník (Prokop), 44. Leskovjanský (S. Pavličko, M. Školiak) – 23. Škumát (Šimka), 49. Galamboš (Drgoň, Markovič)

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký – Korba, Smrek, 3192 divákov

Spišská Nová Ves: Polc – M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský – Holečko, S. Pavličko, Smotrila – Leskovjanský, L. Jurík, Macejka – Vartovník, Heizer, Prokop

Martin: Križan (od 40. min Dzubina) – Polák, Klepáč, Pozník, Ďatelinka, Šimka, Drgoň, Zukal, Obuch – Uram, Jabrocký, I. Dornič – Appel, L. Říha, Trokan – Škumát, M. Beran, Markovič – Themár, I. Baček, Galamboš,

Opatrný úvod prerušili svojou aktivitou Spišiaci a už v 2. min musel Križan na dvakrát vyriešiť Leskovjanského pokus. Potom sa hra vyrovnala, skúsení hostia čakali na brejky a jeden z nich Říha v 7. min takmer úspešne dokončil, Polc však vytiahol dobrý zákrok. Gólovo mohlo už o minútu udrieť na druhej strane. Heizerov samostatný nájazd však Križan zneškodnil. V 13. min zovrel prvý martinský útok Spišiakov. Polc však vyzrel na pokusy Urama či Dorniča. V 18. min prišiel prvý gólový moment. Chybnú rozohrávku hostí zachytil na obrannej modrej Smotrila, vrútil sa do obranného pásma hostí počkal si na korčuľujúceho Školiaka, ktorého strela z prvej zapadla do dolného rohu bránky bezmocného Križana. Úvod druhej tretiny začali hostia presilovkou, z ktorej však nič nevyťažili. Tesne po Harabinovom návrate z trestnej lavice však na modrej napriahol hosťujúci Šimka a po šikovnom teči Škumáta Martinčania vyrovnali. Dlho sa však netešili. V 24. min vyšla domácim lahôdková akcia, ktorú efektne zakončil Prokop – 2:1. V zapätí hrali hostia 1,5-minútovú presilovku o dvoch hráčov, Polc však svojich podržal a zahrmelo na druhej strane. V 28. min pálil od modrej Čintala, puk pred Križanom jemne tečoval Leskovjanský a bolo 3:1. V 35. min to už bolo o tri góly. Prokop našiel ideálne Vartovníka a ten vymietol ľavý horný kút Križanovej bránky. V tretej tretine zvyšoval na 5:1 Leskovjanský a rozhodnutý zápas výsledkovo upravil v 49. min hosťujúci Galamboš na konečných 5:2

Hlasy

Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): „Podali sme zodpovedný výkon. Každý hráč splnil úlohy, ktoré mal. Zápas sme zvládli aj takticky, mali sme všetko pod kontrolou. Ďakujem fantastickým divákom, ktorým chceme i naďalej robiť takýmito výkonmi radosť.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): „Dnes sme prepadli vo všetkých herných činnostiach, súper bol jednoznačne lepší a blahoželám mu k víťazstvu. Nám chýbalo nasadenie, nemôžeme sa vyhovárať na nezohratosť. Domáci vyhrali úplne zaslúžene.“

HK Poprad – HKm Zvolen 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Góly: 10. D. Brejčák (Šechný, Igor Majeský), 18. Klouda (A. Kroták, Škovira), 27. A. Kroták (Klouda), 31. Škovira (A. Kroták) – 1. Ľ. Hurtaj (J. Kopecký), 7. Gálik (F. Turek), 23. Javín (Gálik, Sochor)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Valach, Gašparík, 2233 divákov

Poprad: Šimonovič – Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, J. Brejčák, Bartoň – Škovira, Klouda, A. Kroták – P. Segľa, Šechný, Igor Majeský – A. Lapšanský, Rataj, Marcel Haščák – Mašlonka, V. Žemba, Čížek

Zvolen: J. Laco – Javín, Cebák, L. Čierny, Juraško, Tomaška, Hraško, Ďaloga, J. Valach – Sochor, R. Liščák, Gálik – M. Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký – Pavliš, F. Turek, Marcinek – Lelkeš, Jurík, V. Baláž

Zvolen mal v Poprade raketový nástup, keď presilovku už po šiestich sekundách zúročil v 1. min na gól Hurtaja. Poprad následne spustil na hostí útočný uragán, ale bez gólovej bodky. V 5. min zvýšil Gálik v presilovke o dvoch hráčov už na 2:0. Domáci však hrali aj naďalej aktívne a v 10. min využil rovnako presilovku na zníženie D. Brejčák. Útočná aktivita priniesla Popradčanom vyrovnanie ešte pred prvou sirénou, keď po spolupráci prvého útoku Klouda zblízka zasunul puk za Lacov chrbát.

V úvode prostrednej časti nastrelil Rataj žŕdku, ale zakrátko zahrmelo na druhej strane, keď po chybe Šimonoviča poľahky skóroval Javín. Gólová prestrelka pokračovala ďalej v 27. min, keď Kroták strelou spoza obrancu prekvapil Laca. V 31. min sa po prvýkrát do vedenia dostali domáci po príklepe Škoviru, ktorému puk ako na tácke naservíroval Kroták.

V záverečnej tretine sa Zvolen snažil o vyrovnanie, ale napriek niekoľkým sľubným šanciam jeho prevaha vytúžený gól nepriniesla. V 51. min vychytal Šimonovič tutovku Sochora a o minútu neskôr aj Liščáka a Lelkeša. Poprad, ktorý sa v týchto fázach zápasu dostal pod tlak, si v 52. minúte zobral oddychový čas. V dramatickom power-play gól Zvolena visel vo vzduchu, ale sebaistý Šimonovič domácich podržal.

Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): „Dosiahli sme vydreté víťazstvo. Úvod stretnutia sme zaspali a o to ťažšie to bolo v ďalšom priebehu zápasu. Mali sme znovu veľké množstvo šancí, ale nepadalo nám to, ako v predchádzajúcich dueloch. Siahli sme na dno svojich síl a potom sme taktickým výkonom a s prispením výkonu brankára Šimonoviča víťazstvo udržali.“

Miloš Holaň (tréner Zvolena): „Zápas sa pre nás vyvíjal veľmi dobre. Prakticky z prvej strely sme dali gól. Po druhom góle prišlo trochu uspokojenie. Dostali sme dva góly po individuálnych chybách staršieho hráča. Napriek tomu sa nám ešte poradilo dostať do vedenia. My sme dlhý čas viedli. Dreli sme, siahali sme po bode, ale potrebné šťastie, ktoré sa nás držalo vlani, sa nám tohto roku vyhýba.“

HK Orange 20 – HK 36 Skalica 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Góly: 27. Mlynarovič, 40. Ján Sýkora (Mlynarovič) – 12. Lušňák (D. Pašek, R. Školiak), 16. Pálffy (T. Višňovský, Zálešák), 39. Zálešák (Hranáč, Pálffy), 52. Zálešák (T. Višňovský), 60. R. Jendek (Kutálek, Jarolín)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország – Snášel, Tornay, 442 divákov

HK Orange 20: Kristín – Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka, Vojsovič – L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič – M. Bakoš, Grošaft, Uhnák – Jankovský, Mlynarovič, Ján Sýkora – Šimčák, J. Petro, Cingel

Skalica: Falter – Schnabel, Hranáč, M. Výborný, Škápik, Škadra, R. Jendek, Beňa, Gula – Pálffy, Zálešák, T. Višňovský – Lušňák, R. Školiak, D. Pašek – Kocák, Jarolín, Kutálek – F. Novák, Kostourek, Šátek

V 12. min otvoril skóre stretnutia Lušňák, ktorý sa dostal pred domácou bránkou k odrazenému puku. O päť minút neskôr Skalica pekne zakombinovala v útočnom pásme, T. Višňovský našiel medzi kruhmi Pálffyho a ten povedľa obrancu vymietol ľavý horný roh domácej bránky. V 26. min Mlynarovič v oslabení obral o puk na červenej skúseného Pálffyho, rútil sa sám na Faltera a elegantným blafákom popod jeho betón znížil na 1:2. O šesť minút neskôr Jankovský zachytil skalickú rozohrávku, vymenil si puk s Uhnákom, ktorého strelu do prázdnej bránky napokon zázračne chytil Falter. V 39. min Pálffy prihrával na modrú Hranáčovi, ten vypálil na Kristína, ktorý ešte stihol jeho strelu vyraziť, avšak iba pred Zálešaka. Pre neho nebol problém trafiť prázdnu bránku. V poslednej minúte II. tretiny si Sýkora na červenej prebral puk od Mlynaroviča,obhodil si obrancu Schnabela a vystrelil na Faltera, ktorému nakoniec strela prepadla až za bránkovú čiaru – 2:3. V 52. min Zálešák nenápadnou bekhendovou strelou popod vyrážačku zvýšil na 4:2 pre Skalicu. V 60. min Jendekova nahodená strela od modrej čiary skončila na prekvapenie všetkých až za chrbátom brankára Kristína.

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Vedeli sme, že v dnešnom zápase bude naša hra stáť na defenzíve. Chceli sme mať dobre organizovanú defenzívu v obrannom aj strednom pásme, čo nám aj zo začiatku vychádzalo. Škoda, že sme urobili pár individuálnych chýb a pokazili sme si výsledok. Dostali sme sa ešte do zápasu a skúsenejší súper jednoducho svoje príležitosti využil. Musíme sa vyvarovať individuálnych chýb, aby sme vedeli uhrať lepší výsledok a konečne vyhrať.“

Ján Faith (tréner Skalica): „Mali sme prevahu a viedli sme 2:0. Žiaľ, nedokázali pridať tretí tretí gól, hoci príležitosti sme mali aj na tri zápasy. Napokon sa nám predsa len podarilo streliť ďalšie góly a získať tri body so súperom, s ktorým sa trápia aj ostatné mužstvá.“

HC’05 Banská Bystrica – HC Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Miroslav Hlinka (Bauer) – 18. Jenčík, 22. Kledrowetz, 34. Dravecký (Rudolf Huna, Juraj Faith), 60. Húževka

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Brath, Horínek, 3130 divákov

Banská Bystrica: Petrík – Frühauf, Vantroba, Kolba, Bauer, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena – Surový, Bulík, Pardavý – Paľov, Miroslav Hlinka, Drotár – Dian, Sabol, Jánoš – V. Országh, Češík, Tonkovič

Košice: J. Hudáček – P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Deyl – Höglund, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, Juraj Faith, Dravecký – Šimurda, Juraj Sýkora, Jenčík

Banskobystričania sa v úvodných minútach prvej tretiny museli brániť tlaku Košíc. Brankár Petrík zasahoval pri obliehaní bránky Šimurdom a Jenčíkom. Z prvej vážnejšej šance však domáci strelili úvodný gól, keď Hlinka spoza bránky prišiel k ľavej žrdi a zasunul puk za Hudáčka. Košičania však nepoľavili vo svojej aktivite, Bartošov únik v 13. min ešte neskončil gólom, no v 18. min po Drotárovej strate puku sa presadil Jenčík bekhendovou strelou z pravej strany. V 19. min však mohli ísť domáci opäť do vedenia. Surový však pred Hudáčkom neuspel ani na dvakrát.

Druhá tretina vyšla lepšie hosťom, keď opäť ťažili z Drotárovej straty puku. Kledrowetz si nakorčuľoval pred bránku a prestrelil Petríka. Potom spálil veľkú príležitosť hosťujúci Tabaček a dobrú možnosť mal aj jeho spoluhráč Jenčík. Na opačnej strane mohol vyrovnať Bulík. V 32. min mieril banskobystrický obranca Vantroba od modrej čiare do žŕďky, Hudáček nekapituloval. Červené svetlo však blikalo na opačnej strane. Prihrávku Hunu spoza bránky využil pred Petríkom z bezprostrednej blízkosti Dravecký a zvýšil na 3:1 pre hostí.

V tretej tretine dominovali domáci hokejisti. Bol to už iný tím z Banskej Bystrice, pri ktorom však nestálo šťastie. Po strele Frühaufa nebol podľa videorozhodcu puk za bránkovou čiarou. V 43. min Surový v oslabení strelil len do hornej žŕdky. O necelých päť minút neskôr ho napodobnil Pardavý, ktorý opečiatkoval pravú konštrukciu a následne sa nová akvizícia „baranov“ Surový nepresadil z dorážky. Domáci potom premrhali takmer minútovú presilovku piatich proti trom. Naopak, následná početná výhoda Košíc o jedného hráča bola pre banskobystrického brankára Petríka náročnou. Domáci v závere dvakrát odolali pri power-play, ale nedokázali vyrovnať. Naopak, vzápätí dostali gól do prázdnej bránky od Húževku.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Chceli sme nadviazať na dobrý domáci výkon so Skalicou a dostať súpera pod tlak. Košice nám ukázali, ako sa má hrať a zatlačili nás. Hoci sme dali gól, prvá tretina nebola z našej strany dobrá. V druhej časti hry sme mali niekoľko šancí a aj viac striel, ale súper dal dva góly a potom sme už nedokázali znížiť. V poslednej tretine sme mali aj smolu, niekoľkokrát sme nastrelili konštrukciu bránky. Pokiaľ nebudeme využívať čisté šance, nemôžeme doma vyhrať.“

Anton Tomko (tréner Košíc): „Netajím sa, že sme sem prišli bodovať. Podarilo sa nám to na sto percent. Sme spokojní s troma bodmi. Prvá tretina bola v našej réžii, podali sme taktický, disciplinovaný a trpezlivý výkon. V druhej tretine sme mali na to, aby sme eliminovali silu Banskej Bystrice. Dali sme v tejto časti dva góly a to rozhodlo o celom zápase.“

Dukla Trenčín – MsHK Garmin Žilina 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 18. Trefný (Valčák, T. Radulay), 44. a 52. Tybor (Sekeráš) – 27. Škoda (P. Barinka, Palovčík)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič – Junek, M. Novák, 2320 divákov

Trenčín: Kováč – Fatyka, Gabriš, Sekeráš, Trefný, Hančák, J. Liška, M. Chovan, Kvetan – Filo, Šimíček, Dubec – T. Radulay, Valčák, Tybor – E. Hartmann, Balga, Troliga – Ružička, P. Kopecký, Lobotka

Žilina: Lipovský – Škuta, Rúfus, Turoň, Nádašdi, V. Urban, M. Horák, Krčula, Ondrej – Škoda, Palovčík, P. Barinka – R. Krajči, M. Hreus, Vala – Kokavec, Koložváry, Drevenák – M. Hajnik, Valášek

Obe mužstvá sa od začiatku snažili o útočnú hru, no množstvo nepresností im bránilo v efektívnom využívaní vytvorených šancí. Hostia mali niekoľko dobrých príležitostí. V závere prvej tretiny sa však domácim podarilo súpera pritlačiť a vyťažili z toho vedúci gól v 18. min, keď Trefného delovku od modrej zastavila až sieťka žilinskej bránky. Trenčín na túto prevahu nadviazal aj v prostrednej časti, keď bol žilinský gólman v ohni striel, no paradoxne skórovali hostia. V 27. min Škoda ihneď po rozohranom buly nekompromisne vyrovnal. Tlak domácich postupne pred druhou prestávkou odoznel v kombinačných nepresnostiach a trpezliví hostia začali znova nebezpečne hrýzť, brankár Kováč však Trenčanov

Zápas dostal nový dramatický náboj v 44. min, keď Sekeráš výbornou prihrávkou z uhla našiel pred bránkou Tybora a ten z bezprostrednej blízkosti poslal domácich do vedenia. Hra sa obojstranne rozprúdila, snaha Žiliny o revanš však dostala ďalšiu trhlinu v 52. min. Trenčín využil po desiatich sekundách presilovku, keď Tybor pred bránkou tečoval Sekerášovu strelu. Navyše v 57. min Valčák nevyužil trestné strieľanie, no domáci už víťazstvo vybojované proti húževnatému protivníkovi, ktorý ešte hral 102 sekundovú power play, nepustili z rúk a pripísali si do tabuľky svoje prvé body v sezóne.

František Hossa (tréner Trenčína): „Bol to pre nás po troch prehrách veľmi náročný zápas, v ktorom sme už konečne chceli bodovať. Úvod bol z našej strany príliš rozpačitý, prvý strelený gól nás však upokojil. Zdravo sa nasrdil Ľubo Sekeráš, ktorý vlastne celý zápas v spolupráci s mladým Tyborom rozhodol. Výrazne nás podržal aj brankár Kováč, z ktorého sršala istota a tá prešla na celý kolektív.“

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „V prvých pätnástich minútach zápasu sme mali jednoznačnú prevahu, nevyužili sme však množstvo šancí. Strácame body najmä pre to, že nedávame góly a naopak inkasujeme ich po hrubých individuálnych chybách. Stáva sa nám to už opakovane a to si profesionálni hráči nemôžu dovoliť. Budeme musieť pristúpiť k trestom.“

Viac k osobe Ján SýkoraJuraj FaithLadislav SpišiakMarcel HaščákMiroslav HlinkaRudolf HunaŠtefan Mikeš