Súhrn výsledkov 28. kola Slovanf extraligy

Nitra_košice

BRATISLAVA 6. decembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 28. kola základnej časti slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2009/2010:

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Góly: 6. Rataj (Fabian, Škovira), 10. Rataj (Škovira, A. Kroták), 22. Igor Majeský (P. Segľa, Michal Segľa), 27. Fabian (Škovira, Klouda) – 47. Heš (J. Halaj, Cibuľa), 52. M. Varga (M. Bartánus, V. Novák)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Šimonovič (Poprad) za nešport. správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Smrek, Tornay, 2070 divákov

Poprad: Šimonovič – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek, M. Žemba – Škovira, Klouda, D. Buc – Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták – P. Segľa, Rataj, Igor Majeský – Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba

Liptovský Mikuláš: Fikrt – T. Devečka, Heš, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, Kršňák, Hučko – Cibuľa, J. Halaj, Mikula – M. Bartánus, Roháč, V. Novák – Kropáč, Kuric, Kriška – Ďurný, Durdiak, M. Oravec

Podtatranské derby svedčalo lepšie Popradčanom, ktorí od úvodu diktovali tempo zápasu. Domácim stačili len dve presilovky, aby si vytvorili dvojgólový náskok. Autorom oboch gólov – v 6. a v 10. minúte – bol Rataj, ktorý z medzikružia presne zakončoval popradský kolotoč. Domáci boli pánmi na ľadovej ploche a Liptáci len so šťastím odvracali ich početné utoky. V druhej časti boli hostia nútení otvoriť hru, čo však bolo vodou na mlyn rozbehnutých Popradčanov. Ďalšie góly nenechali na seba dlho čakať. Už v 22. minúte sa z úspešnej dorážky tešil Igor Majeský a na 4:0 zvyšoval v 27. minúte strelou od modrej Fabian. Liptáci sa do svojho súpera poriadne zahryzli až v záverečnej tretine, čoho výsledkom bol gól Heša v 47. minúte. Snaha o návrat do zápasu pokračovala v 52. minúte, keď zmätky v popradskej obrane potrestal zblízka Varga – 2:4. Hoci Liptáci pokračovali v aktivite aj v ďalších minútach, prišla už príliš neskoro, aby mohli odvrátiť prehru.

Július Pénzeš (tréner Popradu): „Zisk troch bodov nás teší, pretože nás posúvajú v tabuľke tam, kde sa chceme pohybovať. Hrali sme veľmi koncentrovane a myslím si, že na našu hru sa dalo pozerať. Vytvorili sme si tlak, z ktorého vyústili naše šance. V tretej tretine sme trošku poľavili a hostia zlepšenou hrou dokázali streliť dva góly.“

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): „Musíme si priznať, že prvé dve tretiny sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. Poprad hral vo veľmi dobrom pohybe a z pohľadu útočnej aktivity bol veľmi nebezpečný. Urobili sme v obrane niekoľko chýb a to vyústilo do niekoľkých vylúčení. Súper hral dynamicky, priamočiaro dopredu a to nám robilo problémy. V tretej tretine sme si vypracovali tlak, ale výsledok sme dokázali už len skorigovať.“

HC’05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)

Góly: 7. Kútny (J. Babic, Šmálik), 11. Pardavý (Bulík, P. Frühauf), 16. Rumpel (Češík), 54. Bulík (Pardavý) – 8. Zálešák (D. Pašek, T. Višňovský), 48. R. Jarolín (Jendek), 58. D. Pašek (Pálffy, R. Jarolín)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov (Rus.), P. Ország – Horínek, Tvrdoň, 3243 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek – P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Bambúch, Mocek – Tománek, Bulík, Pardavý – M. Dian, Miroslav Hlinka, Paľov – Rumpel, Češík, Drotár – J. Babic, Šmálik, Kútny

Skalica: Tomek (11. Kotvan) – Gründling, Hranáč, Schnabel, M. Výborný, Škadra, Jendek, Beňa, Gula – Pálffy, Zálešák, D. Pašek – T. Višňovský, R. Školiak, Lušňák – Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann – E. Novák, F. Novák, Liščák

V prvej tretine mali viac šancí domáci hokejisti a využili ich na strelenie troch gólov. O prvý sa postarala štvrtá formácia, keď v 7. min Kútny vyviezol puk, vypálil z pravého kruhu a umiestnenou strelou tesne nad ľadom prekvapil Tomeka – 1:0. Hostia však pomerne rýchlo vyrovnali, konkrétne o 92 sekúnd, keď využili presilovku a nedôslednosť v obrane Banskej Bystrice Zálešák. Obkorčuľoval bránku a zasunul do nej puk, ktorý ležal pri bránkovej čiare – 1:1. V 11. min sa tešil z gólu najlepší strelec „baranov“ Pardavý. Po Frühaufovej strele skončil puk na mantineli, zmocnil sa ho Pardavý a spoza bránky ho dopravil do siete – 2:1. Vzápätí prišiel do skalickej bránky Kotvan, ktorý si však čisté konto neudržal dlho, pretože sa presadilo útočné duo Češík – Rumpel, keď čerstvá posila z Nitry zakončila gólom individuálnu akciu.

V druhej časti hry zaplnený banskobystrický štadión nevidel gól, aj keď v 25. min mal k nemu najbližšie Tibor Višňovský, ktorý neprekonal ležiaceho domáceho brankára Vojteka. Ten podržal svoj tím aj pri Pašekovej strele. Na opačnej strane mal dobrý zákrok Kotvan, ktorý v oslabení vychytal zblízka Češíka. V 40. min sa nepresadili ani Skaličania Pálffy s Pašekom v sľubných možnostiach, na opačnej strane po Hlinkovej prihrávke nedokázal nájsť v poslednej sekundu druhej tretiny odkrytý priestor Tománek.

Aj úvodné sekundy tretej tretiny patrili Banskobystričanom, keď v 10. sekunde sa dostali do prečíslenia Bulík s Pardavým, no posledný menovaný neprekonal Kotvana. Potom už prišli chvíle Skaličanov. V 44. min hľadal Višňovský ľavý horný roh banskobystrickej bránky. O dve minúty neskôr nevyužil svoju príležitosť Školiak a v 48. min v presilovke Višňovský. Početná výhoda Skalice však bola napokon využitá, keď Jarolín z pravého kruhu švihom znížil na 2:3. V 51. min sa Kutálek preštrikoval aj za cenu faulu pred domáceho brankára Vojteka, no ten nepustil za seba puk. Následná presilovka hosťom nevyšla a po jej skončením boli domáci úspešní v prečíslení, keď Pardavý zachytil puk na červenej čiare, uvoľnil Bulíka, ktorý tvrdým náprahom spoza kruhov do ľavého horného rohu bránky upokojil svoje mužstvo – 4:2. Následne mal dobrú možnosť na zníženie Drotár. Skaličanom sa podarilo v závere predsa len skorigovať. Po Pálffyho premyslenej akcii a Jarolínovej akcii sa dostal puk práve od najlepšieho hráča extraligy k Zálešákovi, ktorý nemal problém skórovať do odkrytej bránky „baranov“. Posledné sekundy boli hektické, v 59. min Hlinka mieril do opustenej skalickej bránky, ale Kotvan sa stihol vrátiť a puk zachytiť. V power-play sa hosťom už nepodarila žiadna gólová strela.

Miroslav Chudý (asistent trénera B. Bystrice): „Do prvej tretiny sme vstúpili tak, ako sme si predstavovali. Dali sme tri góly a vytvorili si rozhodujúci náskok. Po druhej tretine bola Skalica aktívnejšia a donútila nás ku chybám. Podržal nás brankár a našťastie náš náskok zvýšil Bulík. Potom sme však inkasovali kontaktný gól. Bolo to vydreté víťazstvo, lebo Skalica hrala veľmi dobre.“

Zbyněk Černý (asistent dočasného trénera Skalice): „Chcel by som pogratulovať domácim, ktorí zápas zvládli a dotiahli do víťazného konca. Banskobystričania využili v prvej tretine naše chyby, a preto ju vyhrali 3:1. V ďalšom priebehu zápasu sme boli lepším mužstvom s množstvom šancí, ktoré sme však nevyužili. Dnes sme mohli Banskú Bystricu zdolať, minimálne sme mohli remizovať.“

Dukla Trenčín – MHC Martin 4:5 (1:4, 1:1, 2:0)

Góly: 2. Paroulek (Šimíček), 27. Kollár (Dubec, Michel Miklík), 48. Jánoš (Tomík, Gabriš), 48. Michel Miklík (M. Hruška, Kollár) – 12. L. Říha (Appel), 18. Uram (M. Beran, Jabrocký), 19. Galamboš (Markovič, Uram), 20. Markovič, 24. Pozník (L. Říha, Appel)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Pozník (Martin) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Korba, Snášel, 2350 divákov

Trenčín: I. Murín (21. Hiadlovský) – Sekeráš, Trefný, M. Hlavačka, Gabriš, Martin Chovan, M. Hruška – Tomík, Jánoš, Paroulek – Michel Miklík, Kollár, Dubec – M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš – T. Radulay, Troliga, P. Kopecký

Martin: Dzubina – Drgoň, P. Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, Velebný, Matejka – Uram, Jabrocký, M. Beran – Appel, L. Říha, I. Dornič – Themár, Galamboš, Markovič – Škumát, M. Ižvolt, Trokan

Úvodná desaťminútovka zápasu bola jednoznačne v réžií Trenčína, ktorý si nátlakovou a dôraznou hrou do tela vynútil tlak. Vyťažil z neho však iba jediný gól, keď v 2. min Paroulek bekhendovým blafákom už po 14 sekundách využil presilovku. Martinčania však zo svojej prvej poriadnej útočnej akcie gólom Říhuprekvapujúco v 12. min vyrovnali, viac sa dostali do hry a začali súperovi riadne podkurovať. Záver prvej tretiny vyšiel hosťom priam rozprávkovo, pretože za 118 sekúnd strelili tri góly a poslali domácich do kolien. Najskôr si Uram v presilovke položil brankára a zasunul puk za jeho chrbát, následne presilovú hru zužitkoval tečom Galamboš a o chvíľu obrannú hrubicu protihráča potrestal Markovič ziskom puku a jeho perfektným zavesením do šibenice. V 24. min navyše Pozník strelou od modrej do vinkla využil ďalšiu martinskú presilovku a z 1:0 bolo zrazu 1:5. Domáci Kollár síce svoje sólo v 27. min zakončil gólom, Trenčín bol po studenej sprche neustále v hernom kŕči a množstvo nepresností mu nedovoľovalo vrátiť sa do zápasu. Hostia si však svoj náskok udržiavali až príliš pokojne a bezstarostne, čo Trenčania už takmer posledným zúfalým nádychom potrestali. V 48. min strelili za 25 sekúnd dva góly a zo zápasu sa znova stala dráma. Najskôr Tomíkovu strelu od modrej úspešne tečoval Jánoš, následne Miklík spomedzi kruhov znížil na 4:5. Hosťujúci obranca Jabrocký dvakrát neuspel pri nájazdoch na pozorného Hiadlovského a Martin sa tak musel o víťazstvo obávať až do konca. Domáci svoj záverečný nápor s viacerými veľmi dobrými šancami i takmer minútovou hrou bez brankára už nezužitkovali a zvrat v stretnutí nedokonali.

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): „Vedeli sme, že Martin bude nebezpečný súper, čo potvrdil najmä v zakončovaní. Hneď na začiatku sme dali z presilovky prvý gól a čakali sme, že nám to už konečne pomôže pretrhnúť smolu pri využívaní početných výhod, a taktiež to malo priniesť do našich radov pohodu. Žiaľ, nestalo sa, pretože po individuálnych chybách sme začali dostávať zbytočné góly a súperovi sme doslova ponúkli vysoký náskok. Až v závere sme sa dostali späť do zápasu, no nedokázali sme využiť naše šance a ani presilovky. Znova sa k nám nepriklonilo šťastie a trvá to už príliš dlho.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): „Je to pre nás neoceniteľné víťazstvo. Začali sme veľmi zle a zdalo sa, že tlak súpera nezvládneme. Po chybách súpera sme však vsietili šťastné góly. V závere sme síce pustili domácich do tlaku, ale víťazstvo sme so šťastím ubránili.“

HK Noves okná Spišská Nová Ves – HKm Zvolen 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 3. Čintala (Prokop), 28. Ďaloga (S. Pavličko, Harabin), 59. L. Jurík – 11. Cebák (J. Laco), 48. Kopecký (P. Pucher, L. Čierny)

Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Saluga (Sp. Nová Ves) 5 min + DKZ za vrazenie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kubuš – Gašparík, M. Valach, 1414 divákov

Spišská Nová Ves: Polc – Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Čintala, Borovský, Gurčík, M. Školiak – Holečko, S. Pavličko, Smotrila – Suja, L. Jurík, Macejka – Lemešani, Saluga, Prokop

Zvolen: J. Laco – Juraško, L. Čierny, Pikkarainen, Valach, J. Suchý, Cebák – Michal Chovan, P. Pucher, Kopecký – Estrada, F. Turek, B. Ihnačák – Kóňa, P. Szabo, Gálik – Otčenáš, Marek Haščák, V. Baláž

Jedenásť prehier v rade strašilo Spišiakov pred týmto stretnutím, a tak na Zvolenčanov „vyleteli“ pomerne zostra. Hneď v úvode sa Gurčík natlačil pred Laca, ale jeho bekhend bol neúspešný. Už v 3. min Čintala šikovne a možno aj šťastne tečoval strelu Prokopa a brankár hostí si puk všimol, až keď sa trepotal v sieti za jeho chrbtom – 1:0. V 8. min si šiel sadnúť na trestnú lavicu skúsený Peter Pucher a Turek v oslabení pri prečíslení takmer vyrovnal. Hostia spod Pustého hradu sa postupne osmeľovali smerom dopredu, no gól strelili pomerne zvláštny. V 11. min obranca Cebák napriahol takmer od červenej a polovysokou strelou prekvapil Polca – 1:1. Hneď v úvode druhej tretiny bol domáci útočník Saluga vylúčený za narazenie na 5 minút plus do konca zápasu. Hostia sa v skrátenej presilovke dostali k niekoľkým dobrým príležitostiam, najmä Čierny a Chovan, Polc bol však proti. Potom sa strhla za bránkou Spišskej poriadna mela, ktorá zaplnila trestnú lavicu dovedna šiestimi hráčmi.

Hosťujúci Chovan dostal 2+2 min, preto hrali domáci presilovku, ktorú aj využili. Skúsený Pavličko po prvej vyrazenej strele našiel obrancu Ďalogu a ten zblízka prekonal Laca – 2:1. Prišli aj ďalšie šance Spišiakov, ktorí začali bojovať ako už dávno nie a tribúny ich akcie odmieňali potleskom. Tesne pred koncom druhej tretiny spálil Smotrila tutovku po výbornej kombinácii prvého útoku.

V tretej tretine v 47. min mal Zvolen ideálnu možnosť na vyrovnanie v presilovke o dvoch mužov a napokon ju aj využili. Pucher našiel voľného Kopeckého a ten do odkrytej časti bránky vyrovnal na 2:2. Hostia boli potom aktívnejší a pri vylúčení L. Juríka sa Chovan ocitol sám pred Polcom. Jeho bekhend nebol dôrazný. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa posunie do predĺženia, zachytil domáci útočník a Lukáš Jurík rozohrávku hostí a strelou takmer od modrej rozhodol o prvom víťazstve Spišskej Novej Vsi od 23. októbra, keď nováčik triumfoval práve vo Zvolene. Spišiakom sa po aktuálnom víťazstve podarilo bodovo dostihnúť Zvolenčanov na 10. mieste tabuľky.

Dušan Kapusta (tréner Sp. Novej Vsi): „Sme radi, že sme pretrhli sériu bez víťazstva. Chlapcom obrovsky pomohla prítomnosť Jána Faitha na striedačke, ktorý je novým členom nášho trénerského tímu. Za stavu 2:2 to bolo už len o tom jednom góle. Dali sme ho my a sme šťastní. Teraz dúfame v začiatok novej série, ale opačného charakteru.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Opäť sme podali slabý, bezkrvný výkon. Dali sme len dva góly, dostali tri a – prehrali sme. Takto sa hokej nehrá.“

HC K-Cero Nitra – HC Košice 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)

Góly: 14. Marek Slovák, 19. S. Saliji (H. Ručkay, T. Chrenko), 44. H. Ručkay (T. Chrenko), 49. Ďurák (Jass), 51. Marek Slovák (E. Čaládi, M. Štefanka) – 1. Húževka (P. Bartoš), 15. Juraj Sýkora (P. Bartoš)

Vylúčení: 12:10 na 2 min, navyše: Ďurák (Nitra) 10 min za nešport. správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Zvrškovec, Stano, 3325 divákov

Nitra: Lakosil – Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech – S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay – Marek Tvrdoň, M. Kováčik, Šátek – Šinkovič, Marek Slovák, E. Čaládi – Románek, M. Štefanka

Košice: Lašák – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl, Pichnarčík – Šimurda, Húževka, P. Bartoš – Dravecký, Šachl, Vorel – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Gajdoš, Jenčík, Juraj Sýkora

Lepší úvod si hostia nemohli želať. Bartoš našiel krížnou prihrávkou Húževku, na ktorého zabudli domáci obrancovia a Košice viedli už v 13. sekunde 1:0. Svižne hrajúci Košičania zaskočili domácich a v tretej minúte mohli pridať druhý gól, keď Šachl posunul puk pred bránkoviskom Vorelovi, no ten bekhendom Lakosila neprehodil. Domáci vďaka dobre chytajúcemu Lakosilovi ustali tlak východniarov a gólovo odpovedali v 14. minúte. Slovák sa efektne presadil cez Tabačeka a na dvakrát prekonal Lašáka – 1:1. O okamžitú odpoveď sa však postaral Sýkora, keď presne zakončil prečíslenie po prihrávke Bartoša – 1:2. O nerozhodný stav po prvej tretine sa zaslúžil domáci Samir Saliji, keď úspešne dorazil puk po neprehľadnej situácii pred Lašákom – 2:2. Druhú časť vyplnili najmä vylúčenia, keď sa dvere trestných lavíc v tejto tretine otvorili celkovo jedenásťkrát, no ani jedna z presiloviek nebola využitá. Do tretej časti vstúpila ideálne Nitra. O dôležitý tretí gól sa v 44. minúte postaral Ručkay, keď pohotovo dorazil Chrenkovu strelu – 3:2. O päť minút neskôr sa v presilovke presadil tvrdou strelou Ďurák a v polovici tretej časti poslal puk medzi betóny neistého Lašáka Slovák – 5:3. Tri góly v priebehu piatich minút tretej časti rozhodli o víťazstve Nitry v súboji o šiestu priečku.

Peter Oremus (tréner Nitry): „Mužstvo chcem pochváliť za kvalitný výkon, naše víťazstvo je zaslúžené. Dodržiavali sme, čo sme si povedali. Pochváliť chcem aj fanúšikov za kulisu, ktorú nám vytvorili. Bolo veľa faulov, no raz sme faulovali my, inokedy hostia. Raz sa pískalo, inokedy nie. Potrebujeme zbierať body a tieto sú pre nás veľmi cenné.“

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Po dobrej prvej tretine sme nezvládli tretiu časť zápasu. Hlavne sme zlyhali v oslabeniach, kde súper strieľal góly a to rozhodlo o výsledku stretnutia.“

Viac k osobe Ernest BokrošMarcel HaščákMarek TvrdoňMichal ChovanMichel MiklíkMiroslav ChudýMiroslav HlinkaPeter OremusPeter PucherRudolf Huna