Súhrn výsledkov 43. kola Slovnaft extraligy

Košice_banská bystrica

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 43. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže – Slovnaft extraligy 2009/2010:

MHC Martin – HK Noves okná Spišská Nová Ves 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 29. Jabrocký (Uram, M. Beran), 50. M. Beran (Uram, Jabrocký) – 38. Vartovník (Prokop, Petruk)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Tvrdoň, M. Orolin, 2236 divákov

Martin: Dzubina – J. Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka – Uram, Jabrocký, M. Beran – Appel, L. Říha, Trokan – Themár, J. Markovič, Galamboš – Škumát, Zeliska

Spišská Nová Ves: Štefl – Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Hančák – Smotrila, L. Jurík, S. Pavličko – Leskovjanský, Macejka, Holečko – Vartovník, Heizer, Prokop – Lemešani, Hübler, Farkašovský

Stretnutie sa začalo vo vlažnom tempe. Domáci namiesto toho, aby svojho súpera zatlačili hneď od začiatku do defenzívy, dovolili hosťom hrať v prvej tretine úplne rovnocennú partiu. Favorit nechal odhodlanie v kabíne, z jeho strany chýbala streľba, čo bola voda na spišský mlyn. Pokus Urama v 5. min vo vlastnom oslabení bol skôr výnimkou ako pravidlom a navyše Štefl bol pozorný. V 11. min modro-bieli ukázali cestu, ako pokoriť východniarov, ale svoj kolotoč zakončili Appelov strelou, ktorú zneškodnil brankár Spišiakov. O tri minúty neskôr Jurík skúšal spoza bránky prekabátiť Dzubinu, ale ten sa včas presunul. Potom sa Říha pekne uvoľnil na súperovej modrej čiare, lenže slabou strelou nemohol vystrašiť Štefla. Vzápätí Lemešáni vyprášil Dzubinove betóny a v 18. min martinský brankár chytil čistý gól Smotrilu. V závere prvej tretiny nováčik súťaže nevyužil presilovku o dvoch hráčov. Bojovným „faithovcom“ bezgólový stav nahrával do karát, ale postupne začal Martin tvrdiť muziku. V 24. min Appel centroval na číhajúceho Říhu, smer puku zmenil Pavličko, ale vlastný gól to nebol, lebo Štefl ešte stihol zareagovať. O dve minúty neskôr vystrelil Markovič do vyrážačky spišského brankára a skóre sa nemenilo ani po následnej trme-vrme pred Šteflom. „Gregorovci“ nasypali do zápasu gólové korenie až v 29. min v presilovke, keď Uram našiel spoza bránky Jabrockého, ktorý strelou bez prípravy tesne pred bránkoviskom otvoril gólový účet. V 33. min mal Štefl šťastie, puk tancoval na jeho bránkovej čiare a vzápätí na opačnej strane bomba Smotrilu minula svoj cieľ. Napokon sa do kabín po druhej tretine išlo za nerozhodného stavu, lebo Vartovník v 38. min s veľkou dávkou šťastia vyrovnal – 1:1. Vyrovnávajúci gól dodal Spišiakom ešte viac guráže. V 43. a 44. min mali hostia sľubné šance, ale Pavličko a Smotrila, resp. Prokop a Vartovník zlyhali v koncovke. Turčania boli v miernej agónii, a tak nečudo, že sa z tribún ozval piskot. Domáci sa však z letargie rýchlo prebrali a v 50. min boli znovu vo vedení. Svoj druhý gól strelili ako cez kopirák toho prvého, len tentoraz Uram našiel strelca M. Berana – 2:1. Modro-bieli si mohli chudobný náskok poistiť v 59. min, ale Appel trafil iba Štefla. Východniarom nepomohla k vyrovnaniu ani minútová power-play, a tak sa z vydretého víťazstva radoval tím spod Martinských holí.

Dušan Gregor (tréner Martina): „Nie som spokojný s predvedeným výkonom, hriať nás môže len zisk troch bodov. Mrzí ma, že sme pred našimi divákmi vstúpili do zápasu neadekvátne, hráči možno trochu súpera podcenili. Na ľade sa ukázalo, že tabuľkový rozdiel ešte nič neznamená. Spišiaci hrali dobre a produkovali sympatický hokej.“

Dušan Kapusta (tréner Spišskej Novej Vsi): „Nezaslúžili sme si prehrať, mali sme minimálne na bod. Našou Achillovou pätou je koncovka. V tretej tretine sme mali dve tutovky. Nášmu mužstvu chýbajú skúsenosti, nemáme takého hráča, ako je Uram. Súčasná situácia, v akej sa nachádzame, pôsobí na mužstvo negatívne, sme pod psychickým tlakom a aj pri hre cítiť nervozitu. No ešte sa nevzdávame, chceme sa v extralige zachrániť.“

HKm Zvolen – HK ŠKP Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 18. L. Čierny (F. Turek), 20. P. Pucher (L. Čierny, Šimurda), 27. Marek Haščák (P. Szabo, Zdeněk Nedvěd)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Tornay, Smrek, 1310 divákov

Zvolen: Kristín – L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, P. Hraško, V. Urban – P. Barinka, P. Pucher, Šimurda – J. Kopecký, M. Jurík, F. Turek – Zdeněk Nedvěd, P. Szabo, Marek Haščák – V. Baláž (od 21. Marcinek), Kóňa, Otčenáš

Poprad: Šimonovič – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Kramár – Škovira, Klouda, D. Buc – Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták – Pavol Segľa, Rataj, Lapšanský – od 41. Čížek

Vo Zvolene od začiatku zápasu dominovali na ľade domáci hokejisti, i keď ako prví mohli otvoriť skóre hostia. V 6. min pálil od modrej J. Brejčák, no odrazený puk Lapšanský pri ľavej žŕdke neposlal za chrbát brankára Kristína, ktorý v nedeľu nahradil zdravotne indisponovaného Jána Laca. O minútu neskôr sa zapotil na opačnej strane popradský gólman Šimonovič pri Juríkovej šanci zblízka. Popradčania nehrali dobre, v presilovke strieľal iba Rataj. Početné výhody domáceho tímu slávili úspech, najprv sa pri Valachovej strele nepresadil z dorážky Szabo, no L. Čierny spoza kruhu tvrdou strelou napokon v 18. min otvoril skóre. Zvolenčanom vyšla aj ďalšia presilová hra v závere prvej tretiny. Tentoraz L. Čierny namieril puk do hornej žŕdky, brankár Šimonovič ho nezachytil a Pucher pri ľavej žŕdke zvyšoval na 2:0.

V druhej tretine mali viac z hry Zvolenčania. V 24. min mohol využiť zaváhanie Šimonoviča Otčenáš avšak popradský gólman v oslabení napravil chybu a o minútu nato zachytil puk aj po nebezpečnej Valachovej strele. Až v 27. min mu opäť pomohla žŕdka, keď mieril Szabo, no Haščák sa z dorážky nemýlil – 3:0. V 33. min mal štvrtý gól na hokejke Šimurda, keď si nakorčuľoval až pred popradského brankára, ale ten za seba puk nepustil. Popradčania mali najväčšiu šancu v 39. min po Krotákovej akcii, keď mieril do žŕdky Šechný.

V tretej tretine sa už stav nemenil a brankár Kristín si udržal čisté konto. Hostia síce častejšie strieľali, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Naopak, Zvolen mohol ťažiť z prečíslenia. V 51. min Pikkarainen našiel Nedvěda, ktorý nezakončil z prvej a následne už úradoval Šechný. V 59. min mohol streliť čestný gól Škovira zblízka, Kristín bol však proti.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Musím poďakovať brankárovi Matejovi Kristínovi za tento zápas, v juniorskom veku vychytal nulu. Musel nahradiť zraneného Laca, keďže Škrečko tiež nie je stopercentne zdravý, aby podal plnohodnotný výkon, preto dnes sedel iba na striedačke. Toto víťazstvo je pre nás dôležité. Som rád, že sme dali prvý gól, ktorý nám priniesol viac pohody. Za stavu 2:0 sme hru už držali viac-menej v našej réžii. Hostia hrali na tri útoky, čiže hokej mal aj patričné tempo. Moji hráči dodržali taktické pokyny a nedovolili streliť súperovi gól ani v početných výhodách.“

Július Pénzeš (tréner Popradu): „Videli sme zaujímavé a rýchle stretnutie, v ktorom sme nedokázali prekonať dobrého brankára domácich. Myslím si, že o zápase rozhodla päťminútovka na konci prvej tretiny, keď sme zbytočnými chybami ponúkli Zvolenu presilovky, ktoré využili na strelenie dvoch gólov. V druhej tretine sme sa snažili znížiť, no nedokázali sme streliť gól. Naopak, znovu sme inkasovali. Musíme ísť ďalej. Máme iba šestnásť hráčov. Týmto výsledkom sme si skomplikovali play-off. “

Dukla Trenčín – MsHK Garmin Žilina 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Tybor (Paroulek, B. Jánoš), 23. Trefný (Sekeráš, Šimíček), 28. Gašparovič (Jarábek, A. Kollár)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Radulay – Krajči na 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc pri bitke, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Országh, D. Konc – Mi. Novák, Brath, 2580 divákov

Trenčín: Hiadlovský – Sekeráš, Trefný, Martin Chovan, Fatyka, M. Hlavačka, Jarábek – Tybor, B. Jánoš, Paroulek – Gašparovič, A. Kollár, Dubec – M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš – Hašek, P. Kopecký, T. Radulay

Žilina: Lipovský – Turoň, Horák, Rúfus, Nádašdi, Bobček, Hriňa, Kolarz – V. Nemec, Hreus, Kropáč – Krajči, Palovčík, M. Gálik – Škoda, Pleva, Vala – Drevenák, Koložváry, M. Kokavec

Súboj dvoch mužstiev bojujúcich o záchranu v najvyššej súťaži začali lepšie domáci, ktorí na súpera vyštartovali aktívne a už v 5. min sa ujali vedenia, keď Tybor bekhendovým nahodením po ľade do protipohybu brankára prekvapil všetkých. Trenčín mal aj v ďalšom priebehu miernu prevahu, v 16. min nezužitkoval takmer polminútovú presilovku o dvoch hráčov. Hostia mali problém s dôrazom pri zakončovaní a keď v 23. min inkasovali po druhýkrát, dostali sa pod ešte väčší psychický tlak. Trefný totiž delovkou od modrej využil presilovku a domáci s dvojgólovým náskokom mohli hrať uvoľnenejšie. Postupne začali na ľade dominovať a ich tretí gól pridal v polovici zápasu presilovkovým bekhendom Gašparovič. Aj Žilinčania vyprodukovali niekoľko ošemetných situácii pred bránkou súpera, v nej však predvádzal výborné zákroky gólman Hiadlovský. V 35. min odišiel so zranením kolenom z ľadu domáci Gašparovič a vzápätí ho junáckou pasovačkou s Krajčim pomstil Radulay, pričom obaja putovali predčasne pod sprchy. V záverečnej tretine sa Žilinčania naďalej usilovne snažili prekonať Hiadlovského, no stále na ňom stroskotávali a keď ho aj v 53. min prekonali, gól dosiahli rukou a preto nemohol byť uznaný. Domáci sa už zamerali predovšetkým na obranu, s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca a brankár Hiadlovský si pripísal druhé čisté konto v sezóne.

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): „Nebol to pre nás po psychickej stránke jednoduchý zápas. Hrali sme zodpovedne dozadu a podarilo sa nám aj vsietiť tri góly, ktoré nám priniesli veľmi dôležitý trojbodový zisk. Musím poďakovať brankárovi Hiadlovskému, ktorý nás znova výrazne podržal. Musíme aj naďalej hlavne v domácom prostredí zbierať body, aby sme sa dostali z pásma ohrozenia. Gašparovič má po strete s Turoňom narazený stehenný sval a uvidíme, ako dlho bude pauzovať.“

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „Začali sme aktívne a vytvorili sme si aj niekoľko dobrých šancí, z nevinnej akcie sme však dostali prvý gól. V druhej tretine sme chceli hrať najmä disciplinovane, čo sme však nesplnili, hráči veľa faulovali a pri hre v oslabení sme dostali ďalšie dva góly. Nám sa nepodarilo skórovať ani raz, preto sme si nezaslúžili vyhrať.“

HK Orange 20 – HK 36 Skalica 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

Góly: 30. Homa (Šiška, Andrej Šťastný), 39. Jokeľ (Mlynarovič, Homa) – 19. R. Školiak (Šátek, Kutálek), 44. R. Hartmann (Kloz, R. Jarolín), 48. Šátek (R. Školiak, Hranáč), 58. Zálešák (T. Višňovský, Lušňák)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga – Horínek, Bundil, 628 divákov

Orange 20: Pék – M. Marinčin, Šiška, Kozák, Jaborník, Čajkovský, Staňo, Šeliga – Homa, Mlynarovič, Takáč – Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas – Cingeľ, Kovaľ, Šimčák – Kadura, Peško, Mikes

Skalica: Kotvan – Hranáč, Kloz, Jankovič, Schnabel, Škadra, Jendek, Gula, Beňa – Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann – Lušňák, Zálešák, T. Višňovský – Kutálek, R. Školiak, Šátek – E. Novák, F. Novák, D.

Prvý gól v zápase padol v 19. min Školiak z priestoru ľavého kruhu vyslal na Péka ľahkú strelu, ktorá nakoniec prešla pomedzi jeho betóny. Asistencie si pripísali Šátek a Kutálek. Prvá tretina bola pomerne vyrovnaná, obaja brankári museli neraz predviesť svoje umenie. Domáci opäť podávali obetavý výkon, nebáli sa hádzať do striel. V 30. min sa zaslúžene dočkali vyrovnania, keď Homov premiérový gól v extralige musel potvrdiť až videorozhodca. V 39. min HK Orange 20 otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech, keď Mlynarovič z rohu klziska prihrával pred bránku, kde stál nikým nekrytý Jokeľ a z prvej prekonal Kotvana. Aj pre neho to bol gólový debut v extralige. V 44. min Hartmann sa najprv rútil sám na Péka, ani tentokrát nepochodil. Všetko si však vynahradil o pár sekúnd neskôr, keď bol napokon úspešný a vyrovnal stav na 2:2. O 4 min neskôr už Skalica opäť viedla, keď Šátek vybojoval v oslabení na útočnej modrej už takmer stratený puk, korčuľoval na Péka a jeho bekhendový blafák nakoniec prepadol za jeho chrbát. Presne 2 min pred koncom Pék najprv vyrazil Višňovského strelu, ale na Zálešákovu dorážku už bol prikrátky a uzavrel skóre stretnutia na 2:4.

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): „Naši chlapci opäť ukázali obetavý výkon. Myslím si, že keď sme po druhej tretine vyhrávali 2:1, prinútili sme súpera v tretej časti siahnúť na dno svojich síl, aby otočil výsledok. Môžeme naše mužstvo za dnešný výkon pochváliť.“

Martin Pešout (tréner Skalice): „Znovu sme ukázali našu streleckú nemohúcnosť, keď po dvoch tretinách sme vystrelili tridsaťštyrikrát a napriek tomu sme prehrávali 1:2. Súper z minima vyťažil maximum.Dôležité je, že sme po druhej tretine zachovali kľud. V tretej tretine sme začali hrať jednoduchšie, začali chodiť na dorážky pred bránku, lebo súperov brankár chytal výborne.“

Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 3. Tulupov, 14. Vaic, 33. Hujsa (Kuľha), 43. Kuľha (Hujsa, Demel), 59. Richard Huna – 19. D. Devečka (Heš), 26. D. Devečka (D. Moravec), 27. Valčák (Kumstát, M. Varga)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič – M. Junek, Šefčík, 2714 divákov.

Slovan: Rybár – Tesařík, Torunen, Štajnoch, Sersen, J. Kováčik, S. Hudec, Tulupov, Bohunický – Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna – Lažo, Lipiansky, Vaic – Kuľha, Hujsa, Demel – M. Bakoš, O. Rusnák, Bezák

L. Mikuláš: Fikrt – D. Devečka, Heš, M. Varga, J. Mocek, Kumstát, M. Bača, Hyben, Petran – V. Novák, D. Moravec, Tomášek – Roháč, Pohanka, Kuric – M. Bartánus, Valčák, Mikula – Mahdalík, Ďurný, M. Oravec

Slovan sa rýchlo po delovke Tulupova v 3. min ujal vedenia, gól však domácich iba upokojil. V 14. min urobil pri presilovke pri rozohrávke vo vlastnom obrannom pásme chybu Moravec a Vaic ju rutinérsky potrestal. Hre chýbal väčší spád, kombinácie viazli na oboch stranách, domáci sa nedokázali presadiť ani pri presilovkách o dvoch hráčov. Slovanisti začali hrať nedisciplinovane, čo rozhodca Valachovič trestal. Liptáci zacítili šancu, presilovku o dvoch mužov ešte nevyužili, po jej skončení sa presadil Devečka od modrej a znížil. Bývalý hráč Slovana pálil z rovnakej pozície aj v 26. min a pri hre štyroch proti štyrom vyrovnal. Hostia otočili zápas už o 49 sekúnd, pri ďalšej presilovke tečoval Kumstátovu strelu pred bránkou Valčák. Domáci odpovedali rovnako v početnej výhode v 33. min, keď Fikrtom vyrazený puk vrátil do siete z pravej strany Hujsa. Hráči MHk 32 sa v úvode tretej tretiny nedostali poriadne z obranného pásma. V 43. min našiel na pravom kruhu Hujsa nepokrytého Kuľhu, ktorý švihom strelil svoj 300. gól v extralige – 4:3. Slovan mal zápas pod kontrolou a Liptákov do veľkých šancí nepúšťal. Na konečných 5:3 upravil skóre v 59. min Richard Huna.

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): „Sme radi, že Martin Kuľha to už má za sebou a strelil 300. extraligový gól. Hráči v podobných prípadoch sú zbytočne nervózni, niekedy sa to potom ťahá zbytočne dlho. Spoluhráči mu chceli pomôcť, niekedy to potom bolo zbytočne kŕčovité. Začiatok zápasu mal z našej strany dobré tempo, hru rozbili vylúčenia. Stiahli sme potom zostavu na tri formácie a využili skúsenejších hráčov. Je to povinné víťazstvo.“

Ladislav Spišiak (tréner L. Mikuláša): „Prišli sme na Slovan s úmyslom pokúsiť sa o zázrak. Hrali sme celoplošný hokej, napadali súpera už v útočnom pásme. Dlho sa nám to darilo, držali sme vyrovnaný stav, záver sme však nezvládli. Keď sme sa nadychovali k hre bez brankára, dostali sme piaty gól. Kuľha mohol s 300. gólom ešte vydržať a nedať ho nám.“

HC Košice – HC 05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 18. P. Bartoš (Húževka), 22. Rudolf Huna (Andrašovský), 63. Rudolf Huna (S. Gron, Andrašovský) – 25. Rumpel (Kútny, Češík), 36. Češík

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc – Snášel, Bednár, 6050 divákov

Košice: J. Hudáček – Huba, J. Tabaček, Deyl, Šeda, M. Gajdoš, M. Grman, Chmelo – Tomík, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Dravecký, Šachl, Vorel – Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora

B. Bystrica: Vojtek – P. Frühauf, Vantroba, Kolba, Biro, Paľov, Vizváry, Bambúch, Kubka – Tománek, Bulík, Pardavý – Padělek, Miroslav Hlinka, M. Dian – Rumpel, Češík, Kútny – Ján Sýkora, Ľ. Sabol, Liščák

Košičania, ktorí nastúpili v orandžovo-čiernych dresoch, boli v úvode aktívnejší. Z dobrej pozície zakončoval Vorel, ale netrafil banskobystrickú bránku. Hlinkov pokus skončil v Hudáčekovej lapačke. V presilovke to skúšal Huba, ale trafil len masku hosťujúceho brankára. V 15. min v početnej výhode skončila strela Grona v lapačke Vojteka. Krátko na to na opačnej strane zamestnal Hudáčeka Rumpel. V 18. min v oslabení našiel Húževka zadovkou Bartoša, a ten po prvý raz prekonal Vojteka.

V 22. min vysunul Andrašovský Hunu, a ten svoj sólový nájazd zakončil medzi Vojtekove betóny – 2:0. Pár sekúnd na to tvrdo vypálil Tomík, ale lapačka banskobystrického gólmana vyletela pohotovo. V 25. min sa dočkali aj „barani“. Po buly sa dostal puk k Rumpelovi, a ten nedal Hudáčekovi šancu. Vojtek si potom poradil s pokusom Húževku a Hudáček vychytal Kútneho. V 36. min unikol Grmanovi Češík a vyrovnal na 2:2. V závere druhej tretiny vyslal na banskobystrickú bránku jedovatú strelu Tomík, ale Vojteka zastihol pripraveného.

V tretej tretine sa hostia zamerali na obranu, šance na rozhodnutie mali Košičania. Huna zblízka bránku minul. Šachl sa v 48. min predral až pred Vojteka, no neprekonal ho. V 53. min sa v dobrej pozícii ocitol Grman ale nepresadil sa ani na dvakrát. Tvrdú strelu Bartoša v páde v 56. min Vojtek vyrazil. V záverečných sekundách normálneho hracieho času ešte mohli rozhodnúť Gron a Tabaček, ale Vojtek svoj tím podržal. V tretej minúte predĺženia zabezpečil víťazstvo Košiciam Huna, ktorý vymietol pavučinu v hornom kúte banskobystrickej bránky.

Pavol Zúbek (asistent trénera Košíc): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dobrý pohyb. Za stavu 2:0 sme mali dať tretí gól, no po taktickej chybe v obrannom pásme sme inkasovali a po ďalšej individuálnej chybe to bolo 2:2. Súper potom zacítil šancu. Mňa veľmi teší, že sme aj naďalej hrali ofenzívne. To, čo nám nevyšlo v závere hracieho času, keď sme mali dve-tri tutovky, sa podarilo v predĺžení.“

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Po niekoľkých dobrých domácich výkonoch sme prišli do Košíc s obrannou taktikou. V prvej tretine nám však nefungovala. Trochu nás naštartoval kontaktný gól, začali sme lepšie korčuľovať. Po vyrovnaní sme sa zamerali na bránenie. V predĺžení sme urobili v defenzíve niekoľko chýb, čo súper využil na strelenie rozhodujúceho gólu. Za výborný výkon môžem vyzdvihnúť len brankára Vojteka.“

Viac k osobe Andrej ŠťastnýAntonín StavjaňaDušan GregorErnest BokrošJán SýkoraLadislav SpišiakMarcel HaščákMartin KuľhaMilan StašMiroslav HlinkaRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna