Súhrn výsledkov piatkovej Corgoň ligy

Martin Tóth z FC Nitra (vľavo), brankár Lukáš Hroššo (vpravo) a Momodou Ceesay z MŠK Žilina (v strede) počas 21. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MŠK Žilina. Nitra, 9. marec 2012. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) – Súhrn výsledov piatkových stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012:

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0

ŽK: 37. Kostelný, 39. Nosek, 45. Masaryk – 45. R. Procházka, 67. Čvirik, rozhodovali: Valášek – T. Somoláni, Súkeníková, 1820 divákov

Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, M. Jurkemik – Lásik, Greššák – Skalák (58. Markovič), Serečin (67. Hoferica), Onyango (85. Ján Chovanec) – Masaryk

Trnava: Raška – Kaufman, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel – R. Procházka, Kuračka, P. Čarnota, Bicák (72. Tomaček) – Vyskočil, Michal Gašparík

V prvom polčase sa na ťažkom teréne hral obojstranne svižný futbal. Šance sa však rodili len veľmi komplikovane. V 14. min vyrazil trnavský brankár Raška hlavičku domáceho Kostelného zblízka nad brvno a presne po polhodine hry zlikvidoval aj prudký priamy kop Serečina spoza veľkého vápna.

Ružomberčania boli aktívnejší smerom dopredu, ale v 31. min mal blízko k vedúcemu gólu Spartak, keď si „nevinnú“ hlavičku Kaufmana gólman MFK Hrdlička takmer zrazil do vlastnej siete. Záverečné minúty prvého dejstva boli v znamení početných faulov a napätú atmosféru na ihrisku i na tribúnach upokojil až polčasový hvizd hlavného rozhodcu.

Po prestávke sa začalo hrať v réžii Trnavy. Najprv Gašparíkovu krížnu strelu zblízka Hrdlička vyrazil a vzápätí sa vyznamenal po prieniku a následnej strele Vyskočila. Potom sa dlho hralo bez myšlienky, absolútne viazla súhra, k čomu dopomáhal aj čoraz horší stav hracej plochy.

Vzruch prišiel až v 75. min a v nej nevyužitá gólová príležitosť Vyskočila. V 82. min prišla najväčšia šanca zápasu. Masaryk prihral Hofericovi, ktorého štipľavá „delovka“ skončila po Raškovom vyboxovaní na žrdi trnavskej bránky. V závere ešte skúšal šťastie hosťujúci Gašparík a na druhej strane Ján Chovanec, skóre sa však nezmenilo.

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Terén neumožňoval hrať nejaký extra futbal. Oba tímy stavali na jednoduchosti. Som sklamaný, že sme nezvíťazili. Uvedomujem si však, že sme hrali proti kvalitnému súperovi, ktorý mal k úspechu bližšie ako my.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Bol to zaujímavý zápas, oba tímy hrali na víťazstvo, s maximálnym nasadením a bojovnosťou. Na takomto teréne to bolo ťažké, preto sa hral taký jednoduchý futbal. Mali sme viac šancí, preto si myslím, že sme mali zvíťaziť. Aj bod z Ružomberka je však pre nás cenný.“

FC Nitra – MŠK Žilina 0:2 (0:2)

Góly: 17. T. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák – 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk – R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov

Nitra: Hroššo – P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) – Držík, Šimončič – Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) – Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)

MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Pečovský, Bello (66. Šulek) – T. Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. S. Angelovič) – M. Ceesay

Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min. Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre – 0:1.

V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč. Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné. Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): „Samozrejme, nie sme spokojní. Urobili sme individuálne chyby, ktoré súperovi pomohli. V prvom polčase hostia dobre kombinovali, strelili dva góly, a hoci sme mali šancu na kontaktný presný zásah, nevyužili sme ju. Po prestávke sa síce chlapci snažili, ale skórovať sme nedokázali.“

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): „Som spokojný s pohybom a predvedenou hrou. Rozhodli sme už v prvom polčase. Po prestávke síce mali územnú prevahu domáci, ale som rád, že sme doviedli zápas do víťazného konca.“

Poradie strelcov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012 po piatkových stretnutiach 21. kola:

1. Pavol Masaryk (Ružomberok) – 12 gólov

2. Martin Jakubko (Banská Bystrica) – 10 gólov

3. Juraj Halenár (Slovan Bratislava) – 9 gólov

4. Tomáš Majtán (Žilina) – 8 gólov

5. Erik Pačinda (Košice), Lester Peltier (Trenčín) – 6 gólov

7. Patrik Mráz (Žilina), Filip Šebo (Slovan), Dzon Delarge (Dunajská Streda) – 5 gólov

10. Sibusiso N´Tuli (Nitra), Dušan Uškovič (Banská Bystica), Josip Čorič (Dunajská Streda), Koro Issa Ahmed Koné, Martin Vyskočil, Miroslav Karhan (všetci Trnava), Róbert Pich (Žilina), Juraj Piroska, Jaroslav Diviš (obaja Senica) – 4 góly

19. Marko Milinkovič, Karim Guédé (obaja Slovan), Petr Hošek, Jan Kalabiška, Tomáš Kóňa (všetci Senica), Roman Procházka, Tomáš Oravec (obaja Trnava), Róbert Rák, Ivan Hodúr (obaja Nitra), Martin Hruška (Zlaté Moravce), Ján Papaj (Prešov), Marek Bažík (Banská Bystrica), Jiří Skalák (Ružomberok), Miroslav Barčík, Momodou Ceesay (obaja Žilina), Boris Godál (Trenčín), Miroslav Viazanko (Košice) – 3 góly

36. Michal Pančík ml., Marek Hlinka (obaja Banská Bystrica), Peter Šulek, Viktor Pečovský, Jozef Piaček (všetci Žilina), Karel Kroupa ml., Nicolas Ezequiel Gorosito, Martin Ďurica, Jiří Valenta, Jaroslav Černý (všetci Senica), Miloš Šimončič, Vratislav Gajdoš (obaja Nitra), David Depetris, Peter Kleščík, Samuel Štefánik, Peter Mazan, Jorge Salinas (všetci Trenčín), Martin Babic, Andrej Brčák, Pavol Majerník, Martin Chren (všetci Zlaté Moravce), Anton Sloboda, Filip Serečin, Peter Maslo (všetci Ružomberok), Karim Diaby Coulibaly, Peter Šinglár, Ján Novák (všetci Košice), Miloš Lačný, Erik Grendel, Ondřej Smetana (všetci Slovan) – 2 góly

66. Milan Ivana, Ivo Táborský (obaja Slovan), Jakub Holúbek, Vojtech Horváth (obaja Trenčín), Jaroslav Prekop, Matúš Turňa, Jozef Rejdovian, Branislav Ľupták, Martin Matúš (všetci Banská Bystrica), Marián Kolmokov, Ľuboš Kolár, Arnold Šimonek, Martin Boszorád, Filip Moravčík (všetci Nitra), Stef Wijlaars (Senica), Adrián Candrák, Andrej Hodek, Peter Orávik, Marek Janečka, Karol Pavelka, Jakub Paur, Milan Pavlovič (všetci Zlaté Moravce), David Střihavka, Roman Gergel, Marcel Ondráš (všetci Žilina), Matúš Čonka, Dávid Škutka, Peter Kavka, Ivan Djokovič, Samir Nurkovič (všetci Košice), Ľubomír Gogolák, Jiří Koubský, Patrik Čarnota, Peter Čvirik, Radoslav Ciprys (všetci Trnava), Lukáš Matůš, Zsolt Németh, Ján Štajer (všetci Dunajská Streda), Tomáš Krbeček, Tomáš Ďubek, Peter Hoferica, Juraj Vavrík, Lukáš Greššák (všetci Ružomberok), Mariano Bernardo, Viliam Macko, Michal Krajník, Dávid Guba, Michal Piter-Bučko (všetci Prešov) – 1 gól

(spolu 113 strelcov)

Vlastné góly: Karel Kroupa ml., Petr Šíma (obaja Senica), Matúš Čonka, Timon Dobias, Dávid Škutka (všetci Košice), Boubacar Diallo (Trnava), Marcel Ondráš (Žilina)

Viac k osobe Boris GodálDavid DepetrisDávid ŠkutkaErik GrendelErik PačindaFilip ŠeboIvan HodúrJán NovákJuraj HalenárJuraj PiroskaKarim GuédéMarek JanečkaMarko MilinkovičMartin ChrenMartin JakubkoMatúš TurňaMichal gašparíkMiloš LačnýMiroslav KarhanPatrik MrázPavol MasarykRóbert PichRóbert RákRoman ProcházkaSamuel ŠtefánikSeydouba SoumahTomáš KóňaTomáš OravecViktor Pečovský