Sulík považuje za dôležité uctiť si Lasicu, SaS navrhne vláde vyhlásiť na jeho počesť štátny smútok

Podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík.
Podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 19. júla, 15:07

Strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhne koaličným partnerom, aby vláda v súvislosti s úmrtím Milana Lasicu vyhlásila štátny smútok. SaS to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslal hovorca strany Ondrej Šprlák.

„Osobnosť, akou bol Milan Lasica, ovplyvnila celé generácie. Jeho nezabudnuteľný humor a múdrosť nám budú v tomto uponáhľanom svete chýbať. Slovensku a kultúrnej scéne dal skutočne veľa. Považujem preto za dôležité, aby sme si z úcty a vďaky, uctili tohto velikána aj formou štátneho smútku,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Za ľudí plánuje diskutovať s partnermi

Tlačové oddelenie strany Za ľudí pre agentúru SITA uviedlo, že plánuje s koaličnými partnermi diskutovať, ako si môže Slovensko uctiť Milana Lasicu na jeho poslednej rozlúčke.

Dodalo, že umelec bezpochyby patril k najväčším osobnostiam kultúrno-spoločenského života na Slovensku. „Nie je generácia, ktorá by ho nepoznala, alebo sa nestretla s jeho tvorbou,“ zhodnotilo.

Heger otvorí tému

Hnutie Sme rodina agentúre SITA ozrejmilo, že o tomto návrhu budú rokovať na pondelkovej koaličnej rade.

Túto informáciu agentúre SITA potvrdila aj hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková. „Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) túto tému otvorí dnes na rokovaní koaličnej rady,“ dodala.

Komik, herec a spevák Milan Lasica zomrel v nedeľu 18. júla večer vo veku 81 rokov. Ako prvý informáciu priniesol denník Sme. Potvrdil mu to zdroj blízky orchestru Bratislava Hot Serenaders, s ktorým Lasica v nedeľu vystupoval v bratislavskom Štúdiu L+S. Herec odpadol počas interpretácie piesne a nepodarilo sa ho oživiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan LasicaOndrej Šprlák
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaZa ľudí