Sulík sa cíti ako hodinár, ktorému Matovič ničí mechaniku. Daňová revolúcia nie je odvodový bonus

Richard Sulík
Predseda SaS a minister hospodárstva SR Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Daňová revolúcia ministra financií Igora Matoviča nie je vylepšením odvodového bonusu, ktorý už viacero rokov prezentuje strana Sloboda a Solidarita (SaS). V reakcii na rozhovor pre portál e.dennikn.sk to na sociálnej sieti uviedol predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík.

Pripadám si ako hodinár, ktorý s lupou na očiach, tenučkým šrobovákom a klieštikmi v rukách vytvoril skvost jemnej mechaniky, a tesne pred nasadením krytu príde Igorko s kladivom a stovkou klincom v ruke a odsunie ma so slovami, “nechaj ma to vylepšiť”. Teraz vážne. Odvodový bonus neobsahuje ošklbanie živnostníkov, ani milionársku daň, ani zvýšenie dane z dividend, ani 100 eur na dieťa tým, čo nič nerobia, ani zrušenie stropu pre platenie odvodov,“ napísal Sulík.

Minister financií Igor Matovič je presvedčený, že šéf liberálov Sulík sa v jeho daňovo-odvodovej revolúcii „vidí“. „Ako Riša poznám, myslím si, že on sa v tej revolúcii de facto vidí, lebo mnoho jeho snov z odvodového bonusu, o ktorom roky sníval, sú naplnené. Síce nie úplne tak, ako to chcel urobiť on, ale sú naplnené. Je to mimoriadne zjednodušenie systému, vyčistenie od výnimiek a podobne. Keď bude nad vecou, tak si myslím, že dokáže celú reformu podporiť en bloc,“ povedal v rozhovore pre portál e.dennikn.sk Matovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita