Sulíkova SaS verí, že predčasné voľby budú začiatkom obrody spoločnosti

Sloboda a Solidarita
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a solidarita (SaS) verí, že predčasné voľby „budú začiatkom rozsiahlej očisty a obrody našej spoločnosti“. SaS sa zúčastní na konzultáciách s prezidentom SR, no vláda národnej obrody môže podľa nej vzniknúť len bez Smeru-SD.

K návrhu prezidenta „uskutočniť rozsiahlu a zásadnú rekonštrukciu vlády, ktorá by nepolarizovala spoločnosť a získala dôveru Národnej rady SR, sa však staviame rezervovane. Takéto riešenie sa vymyká chápaniu politiky a potrieb štátu zo strany Smeru-SD“, píše sa v stanovisku vedenia SaS k dnešnému vyhláseniu prezidenta SR Andreja Kisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Podľa SaS „vláda národnej obrody môže vzniknúť len bez Smeru-SD, ktorý sa stal súčasťou organizovaného zločinu na Slovensku, a vyžaduje enormnú ochotu zo strany Mostu-Híd a SNS“.

Poslanci SaS v Národnej rade SR budú hlasovať za skrátenie volebného obdobia. „Očakávame, že na základe konzultácií s prezidentom vznikne dostatočná sila v NR SR, ktorá takéto riešenie politickej krízy presadí,“ píše sa v stanovisku, pod ktoré sa podpísali predstavitelia SaS, predseda strany Richard Sulík, podpredsedovia SaS Ľubomír Galko a Jana Kiššová, ako aj podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová.

SaS považuje hodnotenie spoločenskej atmosféry a politickej situácie zo strany prezidenta za presné a podľa nich sa prezident sa v správnom čase chopil iniciatívy

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaJán KuciakJana KiššováKatarína SvrčekováĽubomír GalkoLucia Ďuriš NicholsonováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita