Súperom Slovákov v kvalifikácii sa v príprave darilo rôzne

Macedónsko

BAKU/KAUNAS 10. augusta (WEBNOVINY) – Súperom slovenských futbalistov v B-skupine kvalifikácie o postup na EURO 2012 sa v stredajších medzištátnych prípravných stretnutiach darilo rôzne. Kým Macedónci zásluhou gólu kanoniera Interu Miláno Gorana Pandeva vyhrali v Azerbajdžane tesne 1:0, Arméni, na ihrisku ktorých prehrali slovenskí zverenci trénera Vladimíra Weissa 8. októbra 2010 nečakane hladko 1:3, „nakúpili“ v Litve. Reprezentácia pobaltskej krajiny – jeden zo súperov Slovákov v G-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 v Brazílii – zvíťazila hladko 3:0. Jej tretí gól strelil bývalý hráč Dunajskej Stredy Ričardas Beniušis. Arméni dohrávali bez vylúčeného obrancu Varazdata Harojana, ktorý po druhej žltej karte putoval pod sprchy už v 59. min. Litovčania potom dvakrát využili presilovku o jedného muža.

Rusi zdolali Srbov 1:0. Útočné tykadlá „zbornej“ Aleksandr Keržakov a Andrej Aršavin museli pre zdravotné problémy odstúpiť z hry už po polhodine stredajšieho prípravného futbalového zápasu. Kanonier Zenitu Petrohrad Keržakov opustil ihrisko už v 26. min, útočník londýnskeho tímu FC Arsenal Aršavin o päť minút neskôr. Keržakova nahradil zakončovateľ Stuttgartu Pavel Pogrebňak, ktorý v 53. minúte strelil jediný gól duelu.

Rusi sú jednými zo súperov Slovákov v B-skupine kvalifikácie budúcoročného kontinentálneho šampionátu. Vlani siedmeho septembra v Moskve prehrali so zverencami Vladimíra Weissa 0:1, príležitosť na revanš budú mať 7. októbra v Žiline.

Fakty zo stredajších medzištátnych prípravných futbalových stretnutí tímov z B-skupiny kvalifikácie o postup na EURO 2012:

Azerbajdžan – Macedónsko 0:1 (0:0)

Gól: 57. G. Pandev

Litva – Arménsko 3:0 (1:0)

Góly: 8. Klimavičius, 75. E. Česnauskis, 78. R. Beniušis, ČK: 59. Harojan (Arm.) po 2. ŽK

Rusko – Srbsko 1:0 (0:0):

Gól: 53. Pogrebňak

Zostava Ruska: Akinfejev – Aňukov (46. Šiškin), A. Berezuckij, V. Berezuckij, Žirkov (68. Ignaševič) – Semšov, Gľušakov, Zyrjanov (82. Torbinskij) – Pavľučenko (84. Širokov), Keržakov (26. Pogrebňak), Aršavin (31. Biľaletdinov)