Surové bitky mladých dievčat z Košíc majú dohru, v kauze padli obvinenia

Polícia, bitka
Polícia už koná v prípade zverejnených videí bitiek mladých dievčat.

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov a po zhromaždení a vyhodnotení dôkazov v medializovanej kauze dievčenských bitiek obvinil policajný vyšetrovateľ z prečinu výtržníctva dve mladistvé osoby. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, ide o dievčatá vo veku 15 a 16 rokov.

„Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mladšia z obvinených sa po predchádzajúcej dohode prostredníctvom sociálnych sietí stretla začiatkom januára s maloletou osobou (12 rokov) a pred väčším počtom mladých ľudí sa za budovou jednej z bánk v Košiciach začali fyzicky napádať. Po bitke k maloletej pristúpila staršia z obvinených dievčat, ktorá mladšiu „súperku“ zhodila na zem, a tam pokračovala v bití. Pri uvedenom konaní neprišlo k zraneniam, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie,“ povedala Ivanová.

Za skutok je v zmysle Trestného zákona stanovená trestná sadzba šesť mesiacov až tri roky väzenia, v prípade mladistvých osôb sa trestná sadzba znižuje na polovicu. Keďže tretia zo zúčastnených je maloletá (12), takúto osobu podľa Ivanovej nie je možné v zmysle Trestného poriadku trestne stíhať.

„V súvislosti s týmto prípadom vyšetrovateľ naďalej vykonáva potrebné procesné úkony, uskutočňuje znalecké dokazovanie a vyšetrovanie prípadu aj naďalej prebieha,“ dodala Ivanová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR