Súťaž Modrej školy o najlepšiu záverečnú prácu pozná víťazov

Bez názvu
Foto: Mladí vedci Slovenska, o. z.

BRATISLAVA 28. októbra (WBN/PR) – Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s., aj v akademickom roku 2012/2013 realizovala súťaž o najlepšiu bakalársku a diplomovú prácu v oblasti vodárenstva a vodného hospodárstva. Študenti slovenských univerzít a vysokých škôl, ktorí sa zapojili do tejto súťaže si tak mohli otestovať svoje vzdelanie v rámci tejto problematiky.

Vzdelávací program Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Modrá škola popri mnohých aktivitách určených pre materské, základné a stredné školy venuje pozornosť aj vysokoškolským študentom. Problematika zabezpečenia spoločnosti kvalitnou pitnou vodou, ochrany zdrojov pitnej vody alebo riešenia technológií čistenia odpadových vôd si vyžaduje vysokokvalifikovaných odborných pracovníkov. Cieľom súťaže o cenu BVS za najlepšiu bakalársku a diplomovú prácu je upozorniť univerzity a vysoké školy na potrebu výchovy nových odborníkov pre problematiku vodárenstva a vodného hospodárstva.

V akademikom roku 2012/2013 sa do súťaže zapojili študentky a študenti zo šiestich najväčších slovenských univerzít. Keďže úroveň prác bola mimoriadne vysoká, odborná porota mala tento rok neľahkú úlohu vybrať šesť najlepších, ktorých autorom a ich školiteľom boli dnes vo Vodárenskom múzeu v Bratislave slávnostne odovzdané ocenenia.

Bližšie informácie o súťaži a o vzdelávacom programe Modrá škola nájdete na www.modraskola.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BVS Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.