Súťaž o vstupenky na predstavenia: Divadelná Nitra 2019

Dn19 270x400_dennik n_hlav_more_01 page 001.jpg
Foto: Divadelná Nitra

Výročie pádu totalitného režimu je príležitosťou osláviť vybojovanú slobodu, no zároveň sa zamyslieť nad tým, aké podoby má v súčasnom svete. Medzinárodný festival Divadelná Nitra počas svojho 28. ročníka (27. 9. – 2. 10. 2019) ponúkne priestor na živú debatu o slobode, neslobode a krehkej hranici medzi nimi.

Sloboda myslenia, názoru, pohybu, tvorby či komunikácie. Sloboda jednotlivca i spoločnosti. Najvyhranenejší festival scénického umenia na Slovensku pokračuje vo svojej tradícii upozorňovať na pálčivé spoločensko-politické témy. Tohtoročný fokus na podoby slobody / faces of freedom sa premietne nielen do kolekcie pozoruhodných divadelných projektov zo zahraničia a z domácej produkcie, ale aj do bohatého sprievodného programu.

O tom, aké sú podoby slobody v čase i v priestore, bude hovoriť dvanásť inscenácií rešpektovaných súborov z Českej republiky, Ruska, Nemecka, Poľska, Maďarska a, samozrejme, zo Slovenska.

Otázku morálky a jej nesmrteľnosti nastolí hneď niekoľko inscenácií, ktorých predlohy siahajú do minulosti. Festival otvorí v piatok 27. septembra 2019 operný hit Národného divadla v Prahe Sternenhoch. „Je to superzážitok! Znie to ako pri rockovom koncerte, spieva sa esperantom na spevné vokály. Opera je správne uletená – výtvarne, režijne aj choreograficky.,“ chválili Divadelné noviny dielo, ktoré dostalo aj Cenu divadelnej kritiky za rok 2018 v kategórii Hudba a Ivan Acher sa stal absolútnym víťazom v počte nominácií.

Nesie Biblia aj dnes aktívny návod na morálny život? Pýta sa Divadlo Aréna vo svojom odvážnom experimente v réžii Rastislava Balleka s prostým názvom Biblia. V ňom bude javisko patriť len hercovi Jurajovi Kukurovi, Biblii a skladbám Bacha, Haydna, Mozarta a iných velikánov v podaní Slovenskej filharmónie.

V zdravom tele sídli nielen zdravý duch, ale aj nezdravý nacionalizmus. Komédia Druhý pokus o telovýchovu nemeckého nezávislého súboru Hauptaktion, skúma telocvičné hnutie „Turnen“ a jeho spojenie s rôznymi historickými obdobiami Nemecka počas jeho 200-ročnej existencie.

Klauniáda pre dospelých? Nadšenie zo stavania obrazových zámkov a z ich následného búrania. Ľahké a pútavé predstavenie českého experimentálneho súboru Wariot Ideal s názvom Hlbiny je oslavou imaginácie.

Hlavný program – Divadelná Nitra 2019

Súčasťou Divadelnej Nitry bude popri inscenáciách hlavného programu aj bohatý sprievodný program s takmer 60 akciami, v ktorom sa odrazí téma festivalu Podoby slobody.

Sprievodný program – Divadelná Nitra 2019

Zapojte sa do súťaže o:

2x vstupenky na predstavenie Biblia, sobota 28.septembra,  20.30-21.55
2x vstupenky na predstavenie Druhý pokus o telovýchovu, pondelok 30.septembra, 18:00-19.00
2x vstupenky na predstavenie Hlbiny, utorok 1.októbra, 21:00-22:10

Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 12:00:00 24.09.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Andrea Chovancová, Topoľčany
Eva Szabóová, Nitra
Martin Drábek, Nitra

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom