Súťaž s festivalom Dolce Vitaj

Eeg.jpg
Foto: IIC

Festival DOLCE VITAJ v Bratislave otvorí aj uzavrie hudba. V piatok 7. júna 2019 sa uskutoční koncert legendárneho zoskupenia Avion Travel s charizmatickým spevákom a lídrom Peppem Servillom, bratom oscarového herca Toniho Servilla, známeho z filmov Paola Sorrentina. Na záver festivalu, 28. júna 2019 vystúpi taliansky multiinštrumentalista a hudobný skladateľ Luca D’Alberto so svojím triom. Pre obe formácie to bude prvá návšteva Bratislavy, koncerty sa uskutočnia vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu o 19.00 hod.; vstup voľný. Festival DOLCE VITAJ organizuje Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave. 

„V posledných rokoch nás často volajú vystupovať do zahraničia, aby sme predstavili taliansku hudbu tamojšiemu publiku. Je to pre nás veľká česť! Naše úsilie hľadať a vyberať to najlepšie z talianskej hudobnej tradície tak získava pridanú hodnotu. Hrať v Bratislave, ktorá je jedným z najvýznamnejších centier strednej Európy, v nás vzbudzuje veľké očakávania a zároveň aj zodpovednosť. Želáme všetkým krásny zážitok z koncertu,“ napísali členovia kapely Avion Travel, ktorá pôsobí na jazz-popovej scéne od osemdesiatych rokov, ako jedna z najvýznamnejších v tomto žánri. V roku 2000 sa ich pieseň Sentimento stala víťaznou skladbou Festivalu Sanremo a skupina získala zároveň aj Cenu kritiky. Sú autormi rôznych skladieb pre rozhlas, televíziu, divadlo a film. Môžu sa pochváliť spoluprácou s umelcami takých mien ako Paolo Conte, Enzo Avitabile či Andrea Bocelli. Počas ich hudobnej kariéry vydali viac ako tucet albumov, za zmienku stojí Danson Metropoli (2007, Premio Lunezia), v ktorom ponúkli vlastnú interpretáciu skladieb Paola Contiho, ako aj prekvapivý a mimoriadne prepracovaný album Nino Rota L’amico magico, venovaný jednému z najväčších mágov talianskej filmovej hudby. Získali zaň významnú taliansku cenu Targa Tengo.

Zapojte sa do súťaže o 2 vstupenky do SND na predstavenie Pieseň piesní Roberto Latini a Fortebraccio Teatro 12.6.2019 o 19:00. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 12:00:00 12.06.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Marek Brutenič, Bratislava

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom