Súťaž s filmom Slnovrat

Sutaz_slnovrat.jpg
Foto: Continental film

Zašitá dedinka kdesi v Švédsku, starodávne rituály a skupinka amerických študentov, ktorá netuší, aký koniec ich výprava môže mať. Horor Slnovrat (Midsommar) bude v našich kinách od 1. augusta dokazovať, že to najtemnejšie z nás sa môže ukázať aj počas krásnych slnečných dní.

Dani a Christian sú mladý americký pár, v ktorom to začína škrípať. Po tragickej udalosti v Daniinej rodine ich dočasne zblíži smútok. Dievča sa pridá k svojmu priateľovi a jeho kamarátom, mieriacim na výlet, aký sa odohrá len raz za život – v odľahlej švédskej dedine sa chcú zúčastniť oslavy letného slnovratu. To, čo sa začne letnou pohodou v krajine zaliatej slnkom, naberie nečakaný spád. Raj na zemi sa postupne mení na čoraz hrozivejšie peklo.

Vizionársky režisér a scenárista Ari Aster prichádza po úspešnom filme Prekliate dedičstvo (Hereditary) s ďalším hrôzou nasiaknutým príbehom. Snímku inšpirovali tvorcove vlastné skúsenosti s rozchodom, no predchádzali jej aj roky skúmania dávnych škandinávskych zvykov a obradov. Spočiatku išlo o štúdium toho, ako sa ľudia starali o prírodu, alebo akú úlohu v ich životoch zohrávala kultúra a umenie. Postupne sa však dostal k omnoho temnejším oblastiam, k ohavným zvykom, vrátane mučiacich metód. Tak vznikol film o skupinke Američanov, ktorí sa dostanú do neznámeho prostredia hrozivého kultu a jeho tisícročných rituálov.

Zapojte sa do súťaže o 2 lístky do kina. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťaž bola ukončená 12:00:00 08.08.2019. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na Webnoviny.sk

Víťaz(mi) tejto súťaže sú:

Viliam Lazar, Poprad

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom