Švajčiari útočia na rekord šampionátov

Swiss

PORT ELIZABETH 21. júna (WEBNOVINY) – Švajčiarska futbalová reprezentácia môže v pondelňajšom zápase proti Čile vytvoriť nový rekord majstrovstiev sveta v počte minút bez inkasovaného gólu. Ak zverenci Ottmara Hitzfelda dokážu udržať čisté konto aspoň šesťdesiatsedem minút, prekonajú historické maximum Talianska, ktorého svätyňa bola v období od 17. júna 1986 do 3. júla 1990 „zakliata“ celkovo 550 minút. Na druhej priečke v tomto ohľade figuruje anglický národný výber s 501 minútami (16. júna 1986 – 2. júna 1986), Švajčiari sú so 484 minútami aktuálne tretí. Ich séria sa začala na MS 2006 v Nemecku bezgólovou remízou s Francúzskom, pokračovala víťazstvami 2:0 nad Togom a Kórejskou republikou a gól im v riadnom hracom čase nedali ani Ukrajinci, hoci postúpili na ich úkor do štvrťfinále po penaltovom rozstrele. V úvodom vystúpení na MS 2010 reprezentanti krajiny helvétskeho kríža prekvapili triumfom 1:0 nad favorizovanými Španielmi.