Svatoš po trinásťzápasovej pauze opäť v zostave Nashvillu

Bez názvu
Marek Svatoš Foto: SITA

NASHVILLE 16. februára (WEBNOVINY) – Po dlhej trinásťzápasovej pauze spôsobenej zranením kolena a následným artroskopickým zákrokom sa do zostavy tímu zámorskej hokejovej NHL Nashville Predaktors v utorok vrátil slovenský krídelník Marek Svatoš. Dvadsaťosemročný útočník odohral iba štyri a pol minúty a raz vystrelil na gólmana San Jose Niemiho. „Predátori“ proti San Jose napokon získali bod, keď o ich domácej prehre 1:2 v 4. minúte predĺženia rozhodol Patrick Marleau.

Keďže okrem Svatoša sa doliečil aj Marcel Goc, hlavný kouč tímu Barry Trotz musel niektorého z útočníkov poslať do hľadiska. Voľba padla na J. P. Dumonta. „Pomaly sa nám do tímu začínajú vracať uzdravení hráči. Musia však naskočiť na poriadne rozbehnutý vlak, aj preto som sa rozhodol poslať ho do hľadiska,“ vysvetlil pre denník The Tennessean tréner Trotz a pokračoval: „Rozhodol som sa tak vzhľadom na herný štýl súpera, pretože proti San Jose som mal jasný zámer nedávať ‚žralokom‘ šancu dávať góly v presilovkách a v našich oslabeniach veľmi dobre brániť.“

Košický odchovanec Marek Svatoš sa prvýkrát od roku 2000 vrátil na začiatku sezóny do Európy a obliekol si dres Avangardu Omsk. V decembri však ukončil svoje pôsobenie v KHL a prijal ponuku zo St. Louis. Vzhľadom na neskorý podpis zmluvy ho Blues museli zaradiť na waiver listinu, odkiaľ si ho napokon stiahol Nashville. V jeho drese Svatoš doteraz odohral 8 zápasov a pripísal si na konto 3 body (1+2).