Švédi už majú deviateho hráča z NHL, na MS pôjde Klingberg

Slováci zvíťazili nad Švédmi, otočili výsledok z 0:1 na 3:1
Útočník Slovenska Tomáš Marcinko v súboji so švédskym obrancom Niclasom Andersenom počas zápasu Euro Hockey Challenge. Bratislava, 4. apríl 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

ŠTOKHOLM 20. apríla (WEBNOVINY) – Tréner švédskej hokejovej reprezentácie Pär Maarts môže počítať pre majstrovstvá sveta v Prahe a Ostrave už s deviatym hráčom zo zámorskej NHL, účasť prisľúbil obranca Dallasu John Klingberg.

Dvadsaťdvaročný zadák debutoval v tejto sezóne v profilige, v 65 stretnutiach dosiahol 40 bodov (11+29). Doteraz nereprezentoval Švédsko na žiadnej veľkej medzinárodnej seniorskej akcii. Nedávno podpísal s Dallasom novú zmluvu na sedem rokov na 29,75 milióna dolárov. Doteraz dostával 713-tisíc dolárov za sezónu.

Maarts môže pre MS počítať aj s ďalšími ôsmimi hráčmi z NHL. Na šampionáte by sa mali predstaviť brankár Jhonas Enroth z Dallasu, obrancovia Oliver Ekman-Larsson z Arizony, ktorý dal spomedzi zadákov v tejto sezóne NHL najviac gólov (23), a Oscar Klefbom z Edmontonu; útočníci Anton Lander z Edmontonu, Elias Lindholm s Victorom Raskom z Caroliny, Joakim Lindström z Toronta a Jacob Josefson z New Jersey.

Maarts pôvodne počítal aj s kapitánom Colorada Gabrielom Landeskogom, ale ten sa mu podobne ako Alexander Wennberg, Nicklas Grossmann či Patrick Hersley z Novosibirsku ospravedlnil pre zdravotné problémy. Maarts mal záujem aj o Melkera Karlssona zo San Jose, ktorý má za sebou vydarenú sezónu. Končí sa mu však zmluva a nechce riskovať zranenie pred rokovaniami o novej.

Švédsko bude hrať na MS v základnej A-skupine v Prahe, šampionát začne 1. mája súbojom s Českom od 20.15 h.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Švédska hokejová reprezentácia