Svet sa stane lepším miestom, tvrdí spevák Jon Anderson

Jon Andersen
Spevák Jon Anderson počas výnimočného koncertu, ktorý bude Slovenskú republiku reprezentovať na Olympijských hrách v Londýne. Iba pre túto príležitosť prišli Anderson so Žbirkom naštudovať koncert v auguste 2012 do Bratislavy. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) – Bývalý spevák britskej progrockovej skupiny Yes Jon Anderson a slovenský hudobník Miro Žbirka si v pondelok popoludní v Koncertnej sieni Slovenského rozhlasu v Bratislave spoločne zaspievali skladbu All You Need Is Love od skupiny The Beatles.

Slávnu pesničku s veľkým posolstvom budú interpretovať aj v stredu 8. augusta na záver dve hodiny trvajúceho dvojkoncertu v londýnskom Sadler’s Wells Theatre na Rosebery Avenue.

Šesťdesiatsedemročného Andersona i 59-ročného Žbirku na pódiu doplní symfonický orchester Capella Istropolitana pod dirigentskou taktovkou michalovského rodáka Adriana Kokoša.

Meky Žbirka
Foto: SITA/Diana Černáková

Inšpirovaní skupinou Beatles

„Spievali sme All You Need Is Love a je to pravda – všetko, čo potrebujete, je láska,“ povedal po pondelňajšej generálke Anderson. „Láska je veľmi silná a svet sa s ňou stane lepším miestom.

Keď Beatles prišli so skladbou All You Need Is Love, ľudia si uvedomili, že to najsilnejšie je práve láska. Nepotrebujete peniaze, toto ani tamto. Láska je všetko. Ľudia to síce v súčasnosti nevnímajú tak, ako kedysi, no pomaly si to opäť začínajú uvedomovať.

Nestane sa to zajtra, ani o rok, ale svet sa stane lepším miestom, verte mi,“ uviedol v rozhovore pre agentúru SITA. Anderson si po generálke pochvaľoval spoluprácu so Žbirkom i orchestrom a vyjadril želanie, aby sa na Slovensko ešte vrátil.

Obrazom: Jon Andersen na generálke koncertu v Bratislave

Na Slovensko sa chce vrátiť

Dokonca načrtol, že by si s manželkou Jane mohli krajinu prejsť na bicykloch. Muzikant na Slovensku zatiaľ verejne vystúpil len raz. V lete 2009 sa predstavil na podujatí Tribute to freedom – Pocta slobode na Hrade Devín.

Jon Andersen
Foto: SITA/Diana Černáková

Jon Anderson, Miro Žbirka a Capella Istropolitana si každý deň od 1. do 6. augusta nacvičovali v slovenskej metropole program, ktorý zrejme predvedú len jediný raz – v spomenutom londýnskom Sadler’s Wells Theatre a to v čase olympiády.

Na margo najsledovanejšej udalosti na svete povedal Anderson, že aj on je fanúšikom športu a olympijských hier. „Je úžasné ako ľudia z celého sveta sledujú ľudí z celého sveta, ktorí bežia, skáču a inak pretekajú. Je to fantastické,“ povedal pre agentúru SITA muzikant, ktorý v Yes nepôsobí od roku 2004.

Okrem iného prezradil, že sleduje gymnastiku, vzpieranie, no neušla mu ani stovka v podaní jamajského šprintéra Usaina Bolta. Do Londýna odletia všetci protagonisti pondelňajšej generálky v priebehu dneška.

Po stredajšom koncerte sa Anderson už v piatok 10. augusta vyberie do Ameriky, kde sa bude pripravovať na septembrové juhoamerické turné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miro Žbirka